Apie Lietuvoje vykstančius prezidento rinkimus rašo ir užsienio spauda.
Nesutarė dėl civilinės partnerystės
„Voice of America“ pastebėjo, kad I. Šimonytė ir G. Nausėda nesutarė klausmu dėl civilinės partnerysės.
„Nausėda susikirto su Šimonyte <...> dėl teisinio pripažinimo tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei“, – rašė leidinys.
Nerimas dėl Rusijos agresijos
Leidinys „Reuters“, kurį cituoja „Voice of America“, rašo, kad 2,8 mln. gyventojų turinti Baltijos valstybė buvo ištikima Ukrainos sąjungininkė nuo 2022 metų Rusijos invazijos pradžios.
„Kaip ir kitos regiono šalys, Lietuva, NATO ir ES narė, nerimauja, kad ji gali būti kitas Maskvos taikinys“, – rašo leidinys.
Prancūzų leidinys „Le Monde“ rašo, kad šiuose rinkimuose didžiausias dėmesys skiriamas saugumo temoms, kuriomis sutaria abu kandidatai į prezidentus.
„Šios mažos, 2,8 mln. gyventojų turinčios, šalies, kuri turi 680 kilometrų ilgio sieną su Baltarusija ir 277 kilometrus su Kaliningradu, rinkimų kampanijoje daugiausiai dominavo saugumo klausimai.
Šiuo klausimu abiejų kandidatų pozicijos yra labai panašios – tiek dėl jų nenuolaidumo Rusijai, tiek dėl besąlygiškos paramos Ukraina“, – rašo „Le Monde“.
„Voice of America“, cituodami „Reuters“ pastebi, kad abu kandidatai sutaria dėl 3 procentų BVP šalies gynybai.
„Kiek daugiau nei pusė lietuvių mano, kad Rusijos puolimas yra įmanomas ar net labai tikėtinas, rodo ELTA užsakymu atlikta Baltijos tyrimų apklausa vasario–kovo mėnesiais. Rusija nuolat atmeta mintį, kad gali užpulti NATO narę. <...> Tiek Nausėda, tiek Šimonytė palaiko išlaidų gynybai didinimą iki bent 3 proc. bendrojo vidaus produkto, nuo šiemet planuotų 2,75 proc.“, – rašo „Voice of America“.
Prancūzų leidinys „Le Monde“ pridūrė:
„Lietuva ką tik paskelbė, kad artimiausiais mėnesiais strateginiuose pasienio punktuose įrengs nuolatinius įtvirtinimus. Tai papildys 18 visoje šalyje išsidėsčiusių parkų, kuriuose bus saugoma priešo pajėgų progresui sulėtinti skirta įranga: prieštankinės kliūtys, gelžbetonio blokai ir spygliuota viela.“