Lietuvos pasieniečiams nebuvo lygių Latvijoje savaitgalį vykusiame trečiajame tarptautiniame tarnybinių šunų biatlono čempionate.
Šeštadienį ir sekmadienį jame dalyvavo daugiau kaip 30 dalyvių su savo keturkojais augintiniais iš keturių šalių - Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Varžytasi asmeninėje vyrų ir moterų bei komandinėje įskaitose.
Čempionate kinologai ir jų šunys rungtyniavo 8,5 km distancijoje. Šioje rungtyje lydimi keturkojų kinologai bėgo, šaudė iš tarnybinio ginklo bei kartu sulaikė įtariamąjį.
Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) komandos kinologai ir jų tarnybiniai belgų aviganiai tapo čempionais visose įskaitose.
Komandinėje rungtyje neaplenkiama buvo VSAT komanda, kurią sudarė Vilniaus rinktinės kinologai Sigita Bacevičiūtė su Meira bei Alfredas Stackevičius su Merkada ir du Varėnos rinktinės kinologai - Tomas Kairys su Hercu bei Mindaugas Stulgys su Džeriu. Antrąją ir trečia vietą iškovojo Latvijos pasieniečių komandos.
Moterų asmeninėje įskaitoje pirmoji buvo Lietuvos pasienietė S.Bacevičiūtė su Meira. Antra liko Estijos pasienio tarnybos kinologė, trečia - Latvijos atstovė.
Asmeninėje vyrų įskaitoje niekas neprilygo Varėnos pasieniečiui M.Stulgiui su Džeriu. Antrą ir trečią vietas iškovojo Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologai.
Lietuvos pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis yra nuolatiniai įvairių meistriškumo čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.
Pasak VSAT pranešimo, šiuo metu Lietuvos valstybės sieną pareigūnams saugoti padeda 170 tarnybinių šunų, iš kurių apie 60 proc. sudaro vokiečių aviganiai, apie 30 proc. - belgų aviganiai ir apie 10 proc. - labradorų retriveriai.
VSAT veikloje tarnybinių šunų panaudojimas yra labai efektyvus išaiškinant sienos pažeidėjus, nelegalius imigrantus, persekiojant kontrabandininkus, ieškant narkotinių medžiagų ir sprogmenų.
Be to, vien pernai pasieniečių kinologai net 142 kartus panaudojo savo dresuojamus keturkojus suteikdami kvalifikuotą pagalbą kitoms institucijoms.
Pasieniečiai su savo tarnybiniais šunimis šalies pasienio rajonuose, be tiesioginių pareigų vykdymo, dažnai kviečiami pagalbon ir sėkmingai darbuojasi gelbėdami į nelaimę pakliuvusius, dingusius žmones ar surandant bei persekiojant nusikaltėlius.