Iškvietus greitąją pagalbą, medikams pareigūno gyvybės išgelbėti nepavyko. Aiškėja, kad vyras mirtinai susižeidė dirbdamas su grandininiu pjūklu ir ruošdamas kelią koncertinos tiesimui.
Dabar žinoma, kad ugniagesys susižalojo kirsdamas krūmą grandininiu pjūklu. Nelaimė įvyko apie 10 val., kai į pagalbą atvyko medikai, jie negalėjo vyrui padėti, apie 11 val. iškviesta policija mirčiai konstatuoti.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas kalbėdamas su tv3.lt apie prieš kelias valandas nutikusią skaudžią nelaimę nuo išsamesnio komentaro susilaikė:
„Žuvo ilgametis mūsų darbuotojas, kuris buvo ne kartą skatintas, turėjęs 25 metų darbo stažą. Davęs priesaiką Lietuvos valstybei. Galiu tik patikslinti, kad nelaimė nutiko ne tiesiant fizinį barjerą pasienio ruože, o vykdant parengiamuosius darbus.“
Paprašius patikslinti ar pareigūnas žuvo dirbdamas su grandininiu pjūklu, M. Kanapickas teigė, jog negali nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos.
Ugniagesių atstovas tik pridūrė, kad pareigūno atliekama užduotis buvo visiškai įprasta. Kartu dirbo ir daugiau pareigūnų, kurie bandė gelbėti susižalojusį kolegą. Vis dėlto, išgelbėti jo gyvybės nepavyko.
M. Kanapickas pridūrė, kad kiekvieną dieną, įskaitant ir savaitgalį, pasienyje dirba apie 45-47 ugniagesių atstovai.
Į nelaimės vietą išvyko psichologai.
Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė žuvusio pareigūno šeimos nariams ir artimiesiems reiškia gilią užuojautą.
„Ši nelaimė sukrėtė mus visus. Pareigūnas žuvo vykdydamas savo pareigą, padėdamas stiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą. Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu žuvusiojo šeimos narius, artimuosius ir kolegas ugniagesius gelbėtojus. Šiuo sunkiu metu ugniagesių gelbėtojų bendruomenei linkiu tvirtumo ir susitelkimo“, – reikšdama užuojautą sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.
Ministrės teigimu, žuvusio E. Karlos artimiesiems bus suteikta visokeriopa pagalba. E. Karla ugniagesiu gelbėtoju dirbo 25 metus, buvo darbštus, sąžiningas ir doras pareigūnas.
Lietuva, gindamasi nuo Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės atakos ir neteisėto migrantų antplūdžio, yra priėmusi sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą – tvorą su koncertina. Fizinio barjero įrengimas – tai ypatingos valstybinės svarbos projektas.
Lietuvos–Baltarusijos pasienyje fizinį barjerą stato Lietuvos kariuomenės ir PAGD suformuotos brigados. Įvertinus spygliuotos tvoros rizikas, nuo šiol pasienio ruože budės paramedikai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems. „Šiandien mus pasiekė skaudi žinia dėl ugniagesio gelbėtojo žūties, – sako jis. – Nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius ir gedime kartu.“ Jis patikino, jog žuvusio ugniagesio gelbėtojo artimiesiems bus suteikta visokeriopa pagalba.
Žuvusio kolegos gedi visi valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat reiškia užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo Egidijaus Karlos, žuvusio tarnybos metu, mirties.
„Šiandien netekome sąžiningo ir tarnybai atsidavusio pareigūno. Tai didžiulė netektis mums visiems, nes būtent tokie žmonės savo kasdieniniu ir sąžiningu darbu kuria, saugo ir stiprina valstybę. Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius bei visą ugniagesių gelbėtojų bendruomenę šią sunkią netekties valandą“, – sakoma valstybės vadovo užuojautoje.
E. Karla visą 25 metų tarnybos laiką pavyzdingai vykdė pareigas, buvo 10 kartų skatintas. Pareigūnas nelaimingo įvykio metu žuvo vykdydamas pareigą Lietuvai, padėdamas stiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą.