Nors lauke – apie 20 laipsnių, vanduo dar vėsesnis ir pučia vėjas, paplūdimiuose poilsiautojų – daugybė. Gelbėtojams tokia diena – tikras galvos skausmas: keturių balų bangavimas, visur iškabintos raudonos maudytis draudžiančios vėliavos, bet daugybė žmonių vis tiek brenda į vandenį. Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas perpiet patruliuoja kartu su pasienio tarnybos pareigūnu.
Varomi iš vandens poilsiautojai pyksta: esą oras vėsus, maudytis neleidžia, tai ką toje Palangoje veikti.
Gelbėtojų vadovas įspėjimus iš karto sako lietuviškai ir rusiškai, mat raudonos vėliavos dažniausiai nepaiso mūsų svečiai. Gelbėtojai nuolat patruliuoja pliaže ir stengiasi visus išprašyti į krantą – gelbėti tokioje jūroje – labai sudėtinga.
Tačiau vos tik iš vandens išprašomi vieni, tuoj brenda kiti. Geranoriškus poilsiautojus pakanka įspėti, piktybiškiems surašomi protokolai, o bauda – solidi. Nuo 300 iki 900 eurų.
Lietuviai jau atprato vartoti alkoholinius gėrimus paplūdimyje, o svečiams ši tvarka – vis dar naujiena.
Bedrausminant poilsiautojus, žvitri Jono akis užkliūva už šaltkrepšio: jau turėjęs įvykti čeburėko pirkimas. Tačiau nelegalus prekiautojas pričiuptas. Pakeliui pastebimas dar vienas prekeivis su kuprine. Abiejų versijos – vienodos. Vaikinai – iš Panevėžio ir Šiaulių, Palangoje – pirma diena ir ką tik norėjo parduoti pirmąjį dviejų eurų vertą čeburėką, kai taip apmaudžiai buvo pričiupti.
Čeburėkų prekyba iš šaltkrepšių - nelegali, mat pardavėjai niekaip neužtikrintų būtinos saugios temperatūros maisto produktams su mėsa, jau nekalbant apie tai, kad čeburėkai parduodami tiesiog ant smėlio. Vaikinai nuvežti į gelbėjimo stotį – ten bus surašyti protokolai už nelegalią veiklą ir laukia baudos.
Plačiau apie tai TV3 reportaže