• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ atmeta Europos Komisijos (EK) kaltinimus dėl neskaidraus konkurso diegti telekomunikacijų įrangą šalies geležinkeliuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos pusė mano, kad EK nuostata neturi pagrindo“, - BNS teigė „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Albertas Šimėnas.

REKLAMA

A.Šimėno teigimu, kitą savaitę į Briuselį turėtų vykti „Lietuvos geležinkelių“ bei Susisiekimo ministerijos delegacija ir pateikti komisijai Lietuvos nuomonę.

„Lietuvos geležinkeliai“, EK pareiškus, jog bendrovė pažeidė Europos Sąjungos viešųjų pirkimų procedūrą, ketvirtadienį oficialiai atmetė bet kokius kaltinimus, kad vykdant konkurso procedūras galėjo būti pažeisti Lietuvos ar Europos Sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys viešuosius pirkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu EK teigimu, „Lietuvos geležinkeliai“ su konkurso laimėtoju - Kanados telekomunikacijų bendrovės „Nortel“ ir Lietuvos bendrovės „Belam“ konsorciumu - derėjosi be išankstinio kvietimo dalyvauti konkurse.

Konkursui pasiūlymus buvo pateikusios ir jungtinės veiklos sutartimi susivienijusios Vokietijos inžinerijos milžinės „Siemens“ valdoma bendrovė „Siemens Networks“ ir Lietuvos bendrovė „Siemens“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EK teigimu, paskelbę konkursą, „Lietuvos geležinkeliai“ atmetė du pasiūlymus kaip netinkamus, nes jie esą neatitiko techninių reikalavimų. Po to bendrovė nusprendė neskelbti kvietimo dalyvauti konkurse ir taikyti derybų procedūrą.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ pranešimo, bendrovės vadovybės iniciatyva abu pasiūlymus pateikę konkurso dalyviai buvo pakviesti į derybas iš esmės nekeičiant rangos darbų pirkimo sąlygų.

REKLAMA

2007-ųjų pabaigoje „Lietuvos geležinkelių“ pasirašytos sutarties su „Nortel“ ir „Belam“ konsorciumo vertė siekė 59,578

mln. eurų (205,7 mln. litų), iš jų 85 proc. finansuojama iš ES sanglaudos fondo, dar 15 proc. skirta iš valstybės biudžeto.

EK paklausimas yra antrasis Europos Bendrijos sutarties pažeidimų nagrinėjimo procedūros etapas. Per du mėnesius nesulaukusi tinkamo atsako, šį klausimą Komisija gali perduoti svarstyti Europos Teisingumo Teismui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų