• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje gali pritrūkti policininkų. Pasak Policijos generalinio komisaro, šalyje trūksta 1,4 tūkst. pareigūnų, o iš dar dirbančių beveik pusė bet kurią minutę gali išeiti į pensiją. Dėl to policija prašo valdžios nuo kitų metų skirti papildomus 100 mln. eurų, kurių reikia norint išsaugoti patyrusius, dirbti galinčius pareigūnus.

Lietuvoje gali pritrūkti policininkų. Pasak Policijos generalinio komisaro, šalyje trūksta 1,4 tūkst. pareigūnų, o iš dar dirbančių beveik pusė bet kurią minutę gali išeiti į pensiją. Dėl to policija prašo valdžios nuo kitų metų skirti papildomus 100 mln. eurų, kurių reikia norint išsaugoti patyrusius, dirbti galinčius pareigūnus.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministerija pinigų aiškiai nežada, bet žada nuo policininkų pečių nuimti nereikalingas funkcijas.

Netoli Kauno esančioje Lietuvos policijos mokykloje mokosi virš 200 kursantų. Mokyklos viršininkas aiškina, kad norą tapti pareigūnais kasmet išreiškia pakankamas kiekis pretendentų. Bėdos esą slypi jų pasirengime.   

„Pakankamai dideli reikalavimai: tiek nepriekaištingos reputacijos, tiek fizinio pasirengimo, tiek bendro išprusimo. Nemažas tų norinčių jaunuolių skaičius atkrenta tiesiog“, – teigė Robertas Šimulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nuolat mažina reikalavimus

Mokykla bando prisitaikyti prie šiuolaikinių jaunuolių: nuolat lengvina fizinių užduočių normatyvus, kitus reikalavimus. Tiesa, viena ši įstaiga nėra pajėgi išspręsti sumažėjusio pareigūnų skaičiaus problemos.   

REKLAMA

„Kontraversiškai skamba, kad mes turim nemažai norinčių, nemažai ir apmokom, kiekvienais metais turime rekordus, bet lygiai turime ir antirekordus – išeinančių pareigūnų skaičių. Deja, nesukonkuruojam su ta bendra socialine aplinka – galimybėmis dirbti lengviau, uždirbti daugiau“, – pabrėžė R. Šimulevičius.

Valstybės duomenų agentūros duomenys rodo, kad policininkų skaičius Lietuvoje krenta metai iš metų. Ir nors situaciją, pasak generalinio komisaro Renato Požėlos, pavyko bent stabilizuoti, šiuo metu Lietuvai trūksta maždaug 1,4 tūkst. pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiai dienai policijos pareigūnas vidutiniškai gauna mažesnį darbo užmokestį nei šalies vidurkis. Yra dalis pareigūnų, negaunančių net tūkstančio eurų. Be šių problemų policija tikrai išgyvena krizę ir dėl didelių darbo krūvių, ir dėl nekonkurencingo darbo užmokesčio“, – dėstė Policijos profsąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su Vyriausiųjų policijos komisariatų vadovais bei generaliniu komisaru tarėsi, kaip reikia spręsti policijos bėdas.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie visus ketverius metus, tą dėmesį konkrečiai policijai kaip tarnybai, policijos biudžetas augo 42,3 procentais. Beveik 100 milijonu eurų“, – pabrėžė Agnė Bilotaitė.

Siūlo atsisakyti dalies funkcijų

Ministrė gyrėsi, kad jos šeimininkavimo laikotarpiu policijos metinis biudžetas pasiekė 343 mln. eurų, tačiau Policijos generalinis komisaras R. Požėla rugsėjį buvo užsiminęs, kad jo pareigūnams jau kitąmet reikia papildomo 100 mln. eurų. Tiesa, dėl vykstančių derybų R. Požėla vengė minėti konkrečią sumą.   

REKLAMA

„Vyksta toks nelengvas darbas, pristatant prioritetus ir tuos poreikius. Kiekvienais metais mes einame su maksimaliais poreikiais, kuriuos matome, ir šiais metais irgi einame su maksimaliais poreikiais“, – kalbėjo Policijos generalinis komisaras.

Tačiau neslėpė, kad situacija sudėtinga.   

„Arti pusės pareigūnų turi galimybę išeiti į užtarnautą poilsį, tačiau mes matome, kad jie yra geriausiai paruošti, turintys stažą. Matome, kad jie išeina į nebūtį kažkokią, ar susiranda tokius darbus, kurie ne pagal jų kvalifikaciją”, – pridėjo R. Požėla.

REKLAMA

„Mes, ko gero, greičiausiu metu pamatysime, kad nebėra kam sureaguoti į įvykius, liks neištirtos nusikalstamos veikos, nesureaguota į įvykius”, – perspėjo profsąjungos pirmininkė R. Katinienė.

Vidaus reikalų ministerija užsimojo gelbėti policininko profesiją. Bando ją paversti patrauklesne. A. Bilotaitė siūlė atsisakyti dalies funkcijų, kurių pareigūnai atlikti neturėtų. Pavyzdžiui, prievolės policijai lydėti didžiagabarites transporto priemones. Taip pat esą reikia supaprastinti eismo įvykių įforminimo procedūras.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atlaisvinti policijos pajėgas nuo perteklinių funkcijų, šiuo atveju – problemas, susijusias su civiline atsakomybe už žalos padarymą eismo įvykyje. Šitas funkcijas perleisime draudikams“, – tikino A. Bilotaitė.

Pasak R. Požėlos, valdžia ypatingą dėmesį turi skirti patyrusiems pareigūnams, kad šie kuo ilgiau išliktų darbe.   

„Ar tai būtų ženklus finansinis priedas, galėtų tą pačią pensiją plius mokėti. Kai kurios šalys, sulaukus tam tikro amžiaus, duoda vienkartinę piniginę premiją“, – siūlė Policijos generalinis komisaras.

Dėl Vidaus reikalų ministerijos siūlomų pataisų dar turės apsispręsti Seimas.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

ant Mūsų sprandų ,skaitosi -"dar truksta " ?
Gerais sovietų laikais milicijos buvo trigubai mažiau ,bet jų buvo visur - gatvese pesčiomis patruliavo ,kaimuose ,stotyse ,...kiekviename miestelyje igaliotinis
Dabar jų virš 10 000 ir nesimato niekur,išlenda tik kai reikia kokį vaiką atimti ar ligonė moterį nusauti ?
Ir žinoma kaip čia vienas rašė -kai reikia ukrams žadetus milijonus surinkti ,bausdami belei už ką
Pabandykit padėti gėlių prie nuluptos Skirpos lentos. Pamatysite, kad policijos yra LABAI LABAI daug.
Aš irgi sakiau: gydykis
Aš irgi sakiau: gydykis
alia "pareigunams" kai mus per kovidlo spektaklį nubaudė 300 eu už tai kad iš Trakų į Semeliškes pas tėvą važiavome
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų