• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

M. K. Čiurlionio fondas padavė į teismą M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondą, ir jau beveik pusmetį abi organizacijos teisiasi dėl žymiojo lietuvių simbolisto ir kompozitoriaus vardo.

REKLAMA
REKLAMA

Jo vardą pavadinimuose naudoti galima – jam nenustatyti jokie apribojimai. Kūrėjo provaikaitis mano, kad M. K. Čiurlionio fondas tik begėdiškai prisidengia garsia pavarde, rašoma „Lietuvos žiniose“.

REKLAMA

Po teismo M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas buvo įpareigotas pakeisti pavadinimą, tačiau šis neatlyžo ir kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą.

Pasak Registrų centro darbuotojos Ievos Tarailienės, Juridinių asmenų registre negali būti tik analogiškų pavadinimų. „Jei skiriasi bent viena raidė, registruosime abu pavadinimus“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Nagrinėjant ieškinį teismui buvo pateikta lituanisto pastabos ir visuomenės apklausa: išvadoje teigiama, kad abu pavadinimai klaidina visuomenę.

Muzikologas Viktoras Gerulaitis, dirbęs su fondais, siūlo drausti „begėdišką M. K. Čiurlionio savinimąsi“. „Ar žinote, kad net įkurtas M. K. Čiurlionio simfoninis orkestras, kurio nėra!“ – „Lietuvos žinioms“ sakė V. Gerulaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. K. Čiurlionio provaikaitis Rokas Zubovas nepatenkintas, kad dailininko paveikslų motyvai panaudoti ir ant banko kortelių. „Natūralu, nes M. K. Čiurlionio – tai vertės, kokybės ženklas“, – mano R. Zubovas.

Jis sako nusivylęs ir M. K. Čiurlionio fondo, anksčiau vadinto M. K. Čiurlionio muzikos rėmimo fondu, veikla: „Ne kartą įsitikinau, jog jie begėdiškai prisidengia garsiais vardais, tačiau tikrai nieko nedaro, kad remtų M. K. Čiurlionio muziką“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų