• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.

Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.

REKLAMA

Prisiminti pareigą laikytis Kelių eismo taisyklių ir gerbti vienas kitą ragina ir dvasininkai, tądien daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių per šv. Mišias bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius sako, kad tikrai nesugaišime daug laiko, jei įsėdę į automobilį prieš važiuodami užsisegsime saugos diržus, prieš išeidami į tamsų kelią užsidėsime ar prisisegsime atšvaitus, važiuodami pasirinksime saugų greitį – jei eismo sąlygos prastos, važiuosime lėčiau nei maksimalus leistinas greitis.

Kelių direkcija ir saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ partneriai primena, kad, trumpėjant dienoms, esant darganai ar lyjant, pėstieji turėtų pasirūpinti savo saugumu – kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisitvirtinti atšvaitus, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ar neštis šviečiantį žibintą. Tokia liemenė ar šviečiantis žibintas ypač svarbu užmiestyje, kur tenka eiti kelkraščiu. 

REKLAMA
REKLAMA

Dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai taip pat turi pasirūpinti, kad jų transporto priemonė būtų techniškai tvarkinga, t. y. priekyje būtų baltos, o gale raudonos šviesos žibintas, atšvaitai ant dviračio ratų stipinų, o šių transporto priemonių vairuotojai vilkėtų ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

REKLAMA

Viena svarbiausių taisyklių važiuojantiems automobiliu – saugos diržų segėjimas, nesvarbu, ar  keleivis ar vairuotojas, ar sėdima priekyje ar ant galinės automobilio sėdynės, važiuojama šimtą kilometrų ar tik kelis.

„Eismo dalyviai turi matyti vienas kitą, mokėti įvertinti situaciją ir vienas kitam padėti – tada visi saugiai pasieksime savo kelionės tikslą“, – pranešime sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis priminimas vairuotojams – saugaus važiavimo greičio pasirinkimas. Prieš sėdant prie automobilio vairo, visada reikia įvertinti orų sąlygas, kelio dangos būklę, savo savijautą ir pasirinkti saugų greitį, kuris dažnai turėtų būti mažesnis už maksimalų leistiną greitį. Rudeniui įsibėgėjant, rytais tvyrantis rūkas, apniukusios dienos, lietus ir dargana blogina eismo sąlygas, todėl važiavimo greitį rinktis reikia atsakingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija per plenarinį posėdį, vykusį 2009 metų gegužę.

Šios dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis.

Projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą, kuris vykdomas nuo 2010 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų Konferencija, Kelių direkcija, Policijos departamentas.

REKLAMA

Pastarąją savaitę Lietuvoje įvyko 62 avarijos, kuriose nukentėjo žmonės.

Nežuvo nė vienas žmogus, sužeisti 73 eismo dalyviai. Pirminiais duomenimis, vienos iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių: vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas – 23 proc., dviračių vairuotojų padaryti pažeidimai – 20 proc., saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas – 18 proc., saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės nesilaikymas – 17 proc., vairuotojų pareigų dviračių vairuotojams nevykdymas – 7 proc., reikalavimo duoti kelią važiavimo pirmenybę turinčiai transporto priemonei nevykdymas – 7 proc., pėsčiųjų padaryti pažeidimai – 3 proc.

Šiais metais Lietuvoje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 79 žmonės (23 mažiau nei 2021-aisiais per tą patį laikotarpį). Tarp žuvusiųjų: 41 vairuotojas (10 motociklų, 4 keturračių motociklų, 2 krovininių automobilių), 20 keleivių (2 mažamečiai), 16 pėsčiųjų, 2 dviračių vairuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų