„Nuo gegužės 7 dienos 22 val. iki gegužės 8 dienos 5 val. Vilniaus Viršuliškių ir Aukštųjų Panerių bei Kauno Palemono teritorijose bus treniruojami veiksmai įvedus komendanto valandą“, – BNS informavo kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.
Komendantiniai vienetai kartu su Lietuvos policija vykdys teritorijos kontrolę, objektų apsaugą, transporto patikrą.
Gyventojams pratybų metu eismas nebus ribojamas, tačiau numatomi realūs Lietuvos policijos ir komendantinių vienetų patikros punktai, kur pravažiuojantis transportas gali būti stabdomas, sutikrinami dokumentai ir kitos procedūros, įprastos kelių policijos reidų metu.
„Perkūno bastionas 2024“
Komendanto valandos įvedimas yra pratybų „Perkūno bastionas 2024“ dalis. Per jas taip pat bus imituojamos mobilizacijos ir karo padėties sąlygos, treniruojama Karo komendantūrų veikla, sąveika su savivaldybių administracijomis, rekvizavimo organizavimas ir vykdymas.
Kadangi dalis pratybų susijusi su karo komendanto institucijos treniravimu, kariai ir komendantiniai vienetai veiks ir savivaldybių pastatuose. Tačiau jie treniruosis pagal pratybų scenarijų, kuris neturi nieko bendro su išankstiniais rinkimais, pabrėžė kariuomenės atstovai.
Gynybos štabo karininkas: komendanto valanda gyventojų gyvenimo nepakeis
Antradienio vakarą tam tikruose Vilniaus ir Kauno mikrorajonuose įvedant komendanto valandą, gyventojų tai neturėtų paveikti, sako Gynybos štabo karininkas, majoras Donatas Suchockis.
Visgi jis pažymi, kad komendanto valandos metu bus statomi kontrolės postai, kuriuose vairuotojai ar pėstieji gali būti sustabdyti karių ar policijos pareigūnų bei paprašyti pateikti asmens dokumentus.
„Kur vyks kontrolės postai su policijos pareigūnais, bus atliekama procedūra, labai panaši į įprastus kelių policijos reidus, kuomet stabdomas visas kelyje dalyvaujantis transportas, gali būti stabdomi pėstieji, bet tik tuo tikslu, kad patikrinti dokumentus, galbūt išimtinais atvejais patikrinti automobilio turinį, tačiau judėjimo kryptis niekaip nebus keičiama gyventojams ir jie galės kaip po įprasto policijos reido judėti toliau, parodę savo dokumentus“, – LRT radijui antradienio rytą sakė D. Suchockis.
„Pratybas modeliuojame taip, kad visuomenės gyvenime būtų kuo mažiau intervencijos. Būtent dėl to ir pasirinktos valandos nuo 22 iki 5 val. Iš principo tai yra ramybės valandos, kai judėjimo į darbus ir apskritai yra gerokai mažiau“, – pridūrė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!