• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo bepiločių skraidyklių mokymo kursai. Visi norintieji jau mokosi ką tik duris atvėrusiame Bepiločių orlaivių kompetencijos centre. Ir vos pasirodė informacija apie tokį kursą, registracijos vietos pradingo žaibiškai.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo bepiločių skraidyklių mokymo kursai. Visi norintieji jau mokosi ką tik duris atvėrusiame Bepiločių orlaivių kompetencijos centre. Ir vos pasirodė informacija apie tokį kursą, registracijos vietos pradingo žaibiškai.

REKLAMA

Dalis žmonių prisipažįsta norintys gauti leidimus valdyti bepilotes skraidykles, kiti gi aiškina – po rusofašistų invazijos į Ukrainą mokėti valdyti dronus ir prireikus stoti ginti šalį – tiesiog būtina.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Bepiločio orlaivio valdymo subtilybes civiliams, norintiems išmokti valdyti tokias skraidykles, dėsto Generolo Jono Žemaičio Karo akademijos Bepiločių orlaivių kompetencijų centro vadovė Laura Gudelevičiūtė. 

Norinčiųjų mokėti valdyti dronus – apstu. Į Karo akademijoje tik ką pradėtus rengti kursus užsiregistravo beveik pusė tūkstančio žmonių. Visi jie džiaugiasi tokia galimybė:

REKLAMA
REKLAMA

„Tema įdomi, visų pirma, kitas dalykas, manau, kad kiekvienam yra proga taip prisidėti ir prie šalies gynybos, ir savo pačio įgūdžių bagažą didinti. Niekad nežinai, gal tai taps ir aistra. Kol kas tai manau, kad matom ir šių dienų įvykius, tai įgūdžiai, kuriuos, galbūt, pravartu turėti. 

REKLAMA

„Pats domiuosi IT struktūra, infrastruktūra, man įdomu, ir pats planuoju pirkti droną, norėčiau išmokti naudotis. Kažkiek teko draugo droną valdyti, tai norėtųsi įsiteisinti, įsiforminti legaliai.“

„Tai visą laiką buvo įdomu, bet kažkaip pati nesusiruošiau, ir gana sunku net susimokėjus pinigus rasti tokius kursus. Sudėtinga, kai kurie klampūs klausimai, net dėstytojas pripažįsta, bet žiūrėsim, kaip seksis.“

„Smagu, faina, turiu dronų, tai turbūt reikia turėti teises, ane?“

Vienu metu mokysis 20 žmonių

Specialiai tam, duris atvėrė Bepiločių orlaivių kompetencijos centras.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir šis kursas bepiločio orlaivio valdymo yra kontekste stiprinant mūsų visuomenės pilietinio pasipriešinimo gebėjimus, įgūdžius. Stiprinant, prisidedant prie stiprinimo pilietinės visuomenės gebėjimo pasipriešinti. Suteikti žinias, suteikti įgūdžius apie bepiločius orlaivius“, – komentuoja Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas Gintaras Bagdonas. 

Bepiločių orlaivių kompetencijų centre vienu metu gali mokytis dvidešimt žmonių. Užsiėmimai vyksta dvi dienas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš reikalavimų kurso klausytojams – būtina pabaigti bazinį Pilietinio pasipriešinimo kursą. Tik tada dalyviai galės dvi dienas klausytis teorijos ir dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Kitas reikalavimas – kurso klausytojai turi būti pilnamečiai. Ir nesvarbu, vyrai ar moterys.

„Visiems, absoliučiai visiems, kuriems suėjo 18 metų. Pareiga ir teisė, ir galimybė kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo lyties, akių spalvos, ir visų kitų parametrų, tėvynę ginti visų reikalas yra“, – teigia Lietuvos karo akademijos viršininkas Almantas Leika. 

REKLAMA

Ateityje mokymai plėsis

Kurso organizatorius – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie krašto apsaugos ministerijos (KAM). Per metus instruktoriai žada apmokyti valdyti dronus apie tūkstantį žmonių. Bet žmonių daugės, kaip sako krašto apsaugos ministras, mat mokymai plėsis.

„Mes, kadangi startuosim su komendantūrų žmonių karinių ir civilinės gynybos rengimu civilinei gynybai, tai šalia karinio kovinio komendantinio rengimo atsiras ir dronų pajėgumo plėtra komendantiniuose vienetuose. Su karo akademija tariamės dėl to, kad būtų atskirai skirtas ir komendantūrose prisiregistravusiems žmonėms“, – kalba krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. 

REKLAMA

Baziniame lygmenyje planuojama paruošti apie šimtą dronų operatorių. Dronų, kaip žada ministras, mokymams nepritrūks. Pradžioje bus nupirktas vienas komplektas – dvidešimt skraidyklių, bet esant poreikiui, ministras jų žada ir daugiau. Ir tai bus lietuvių gamintojų skraidyklės.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų