• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje jau yra nustatyta virš 50-ies naujosios omikron atmainos atvejų – užsikrėtimai fiksuojami visoje šalyje, didžioji dalis susirgusių jaučia simptomus. Tiesa, omikron diagnozės neišvengė ir paskiepyti asmenys.

Lietuvoje jau yra nustatyta virš 50-ies naujosios omikron atmainos atvejų – užsikrėtimai fiksuojami visoje šalyje, didžioji dalis susirgusių jaučia simptomus. Tiesa, omikron diagnozės neišvengė ir paskiepyti asmenys.

REKLAMA

Kaip portalą tv3.lr informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja, epidemiologė Daiva Razmuvienė, šiuo metu Lietuvoje yra nustatyta virš 50-ies COVID-19 omikron atmainos atvejų. 

„Dar neturiu duomenų vienetų tikslumu, bet yra virš 50-ies atvejų. Dar nėra iki galo aišku dėl kelių mėginių. Tačiau įtariamų užsikrėtimo atvejų, aišku, yra daugiau“, – sakė ji.  

Kaip vėliau gydytoja tikslino BNS, šiuo metu Lietuvoje užfiksuota 59 omikron atvejai.

Tiesa, kaip pažymėjo D. Razmuvienė, įtarimai pasitvirtina ne visada: „Kai buvo patys pirmi atvejai, tai įtariami buvo 9 ir iš jų liko tik 2. Paskui atsirado daugiau įtariamų ir jau patvirtinti 5.“

REKLAMA
REKLAMA

Ji priminė, kad jau atlikus PGR tyrimą, jam esant teigiamam, laboratorija gali per parą patikrinti, ar tame mėginyje yra „iškritusios“ tam tikros genų daleles, kas rodo, kad jau yra atmaina.

REKLAMA

„Tačiau kokia tiksliai tai yra atmaina, jau prasideda sekvenavimo procesas, kuris užima apie 4–5 dienas. Bet nebūtinai ta atmaina yra omikron“, – sakė epidemiologė.

91 proc. atvejų simptominiai

D. Razmuvienė informavo, kad iš minėtų virš 50-ies naujų atvejų hospitalizacijos neprireikė nė vienam asmeniui, tačiau 91 proc. jų jautė COVID-19 būdingus simptomus.

„Keletas – iki 5 atvejų simptomų neturėjo. Jie tiesiog buvo grįžę iš kelionės, atliko PGR testą ir jis buvo teigiamas. Susirgusiųjų amžiaus vidurkis yra apie 30 metų: jauniausiam – 8, vyriausiam 64 metai. Tai tas simptomų neturėjimas arba lengvesni simptomai gali būti susiję su jaunesniu pacientų amžiumi. 

REKLAMA
REKLAMA

Dalis serga paskiepytų, net paskiepytų 3 dozėmis, dalis – neskiepytų arba nepilnai paskiepytų. Bet puikiai žinome, kad nuo užsikrėtimo dabartinės vakcinos apsaugo tik 30–35 proc. omikron atmainos atveju. Tačiau nuo sunkių ligos simptomų ir mirties apsaugo 75–78 proc. Tai šitai yra didelis pozityvas“, – informavo D. Razmuvienė.

Epidemiologė kartu konstatavo, kad iš dabar turimų patvirtintų atvejų šalyje pusė (48 proc.) yra įvežtiniai, taigi jau stebimas ir vietinis omikron atmainos plitimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokiais atvejais arba žmogus nenurodė, nuo ko užsikrėtė, arba jie tiesiog nežino. Ir jau yra įvykęs 9 žmonių protrūkis, yra aiškinamasi, ar kas keliavo, ar yra vietinis. Tačiau faktas, kad jau yra vietinis plitimas“, – sakė ji.

Kaip pridūrė gydytoja, atvejai yra iš visos Lietuvos.

„Ir iš Alytus, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Telšiai, Utena ir, aišku, daugiausiai Vilnius. Taigi atvejai yra išsibarstę po visą Lietuvą“, – nurodė NVSC atstovė.

REKLAMA

Ji priminė, kad dar prieš šventes buvo 14 atvejų, tai iš jų keletas buvo tokių, kurie nurodė, kad niekur nekeliavo, su nieko nebendravo. „Tai pastaruoju metu tas skaičius tikrai didėja ir tai yra normalu. Visada pirmiausiai būna įvežtiniai atvejai, o žinant didžiulį omikrono plitimo greitį ir užkrečiamumą, kai vienas asmuo gali užkrėsti 10 kitų, vietinį plitimą irgi jau turime“, – konstatavo D. Razmuvienė.

REKLAMA

Ji konstatavo, kad omikron dominuojančia atmaina Lietuvoje jau taps iki sausio mėnesio vidurio.

Praėjusią parą – 639 atvejai, 13 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 639 nauji COVID-19 atvejai, mirė 13 žmonių, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Dešimt mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai. Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė keturi 80–89 metų žmonės, po tris – 90–99 ir 60–69 metų asmenis, dviem žmonėms buvo per 70, o vienam – per 50 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pilnai paskiepyti buvo trys iš jų: po vieną 90–99, 80–89 ir 60–69 metų žmogų.

Iš beveik 7,3 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyta buvo 624. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 13,8 tūkst. mirčių.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 66 žmonės – beveik tiek pat, kiek ankstesnę parą.

62 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 986 žmonėms.

REKLAMA

110 asmenų reanimacijose

Ligoninėse šiuo metu gydomas 1161 COVID-19 sergantis pacientas – keliomis dešimtimis daugiau, nei buvo praėjusią parą, 110 iš jų – reanimacijoje.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu užimtų reanimacijos lovų skaičius šalyje pasiektų 240.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat yra nusprendusi, jog reikalavimai neturintiesiems galimybių paso būtų atlaisvinami tada, kai per kalendorinę savaitę ligoninėse nebūtų gydoma daugiau nei 300 koronavirusu sergančių pacientų.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 724 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis išlieka nepakitęs ir siekia 10,5 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 512,2 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė 7,3 tūkst. žmonės.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 16,9 tūkst. žmonių.

Perskaičiau du kartus, bet konkrečiai išvardintų omikron simptomų neradau. Gal patys nežino ir supainiojo slogą su covidu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų