„Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“ – projektas, įgyvendinamas VU Teisės klinikos, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerės. Jame dalyvaujančių bibliotekų lankytojai gali neatlygintinai naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis ir prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario su VU Teisės klinika. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai turi galimybę matyti ir girdėti Klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus dokumentus, išsiaiškinti rūpimus teisinius klausimus.
Simbolinį atidarymo kaspiną perkirpusi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Jolita Baltutienė pasidžiaugė, kad Pamario krašto bibliotekose bus teikiama nauja nemokama paslauga –nuotolinė teisinė pagalba, kuria galės naudotis ne tik miesto, bet ir Šilutės rajono kaimelių bei miestelių gyventojai. Ji išreiškė viltį, kad atsiradusi galimybė bus populiari ir sulauks daug interesantų.
„VU Teisės klinikos teikiama nemokama teisinė pagalba neretai yra vienintelė priemonė socialiai pažeidžiamiems asmenims, jauniems verslininkams ar nevyriausybinėms organizacijoms ginti savo teises, todėl AB „Klaipėdos nafta“ ypač palaiko ir remia VU Teisės klinikos iniciatyvą šiuolaikinėmis technologijomis užtikrinti nemokamą teisinę pagalbą nuo sostinės nutolusiems Klaipėdos regiono gyventojams, – sveikinime rašė projekto partnerės Klaipėdos krašte – AB „Klaipėdos nafta“ – generalinis direktorius Mindaugas Jusius. – Tikime, kad teisinės pagalbos prieigos taškų atidarymas Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje yra reikšmingas įvykis plečiant teisinės pagalbos prieinamumą Klaipėdos regione, taip mažinant regionų atskirtį bei užtikrinant teisinės valstybės kūrimą.“
Kaip pasakojo į projekto pristatymą Šilutėje atvykęs VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis, dažniausiai į VU Teisės kliniką kreipiasi teisinių paslaugų neišgalintys įsigyti gyventojai, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai bei viešąjį interesą ginantys judėjimai. Organizacijoje neatlygintinai veikia gabiausi VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, šalyje žinomi advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.
„Matydami, jog dažnu atveju mažesnių miestų gyventojai yra priversti toleruoti savo teisių pažeidimus vien dėl to, kad turi ribotas galimybes pasinaudoti kokybiška nemokama teisine pagalba, pasiūlėme išeitį –technologijomis grįstą projektą, įgalinantį dar didesnį skaičių žmonių pasinaudoti VU Teisės klinikos paslaugomis. Smagu, kad vis daugiau įstaigų išreiškia norą tapti jo dalimi“, – kalbėjo L. Totoraitis. Anot jo, per 20 veiklos metų organizacijos savanoriai padėjo virš 55 tūkst. asmenų, kiekvieną mėnesį visuomenės labui dirbama 1 445 valandas.