Trys mirusieji buvo pilnai paskiepyti nuo koronaviruso.
Iš praėjusią parą nustatytų atvejų 6463 buvo pirminiai, 1070 – antriniai ir penki tretiniai.
Nuo penktadienio pakartotiniai užsikrėtimai įtraukiami į statistiką, jei du teigiamus tyrimų atsakymus skiria ne mažiau kaip 90 dienų.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1577 COVID-19 sergantys pacientai, 102 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 14,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir beveik 800 antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų auga ir siekia 5131,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 46,3 procento.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 756,2 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 8 tūkst. žmonių.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 135 žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą. 41 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė šeši 80-89 metų žmonės, keturi 90-99 ir vienas 60-69 metų asmuo.
Iš jų paskiepyti buvo trys žmonės – du priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, vienam buvo 60-69 metai.
Iš 7999 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepytas buvo 781. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama per 15,2 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Praėjusią parą aštuoni gyventojai gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 103 asmenys.
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 944 tūkst. žmonių. Pilnai vakcinuota apie 969,3 tūkst. gyventojų, dar 895,2 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.
Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,5 proc. gyventojų.
Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur vakcinuota 4,7 proc., mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra 12–15 metų grupėje – 37,4 procento.
Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 73,1 proc.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6 mln. 556 tūkst. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4 mln. 429 tūkst. iš jų.
Šiuo metu koronavirusu tebeserga 101,3 tūkst. žmonių.
Ugdymo įstaigose stabdomi kaupinių tyrimai dėl COVID-19
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bei siekiant ieškoti galimybių, kaip padidinti laboratorijų darbo pajėgumus, nuo pirmadienio ugdymo įstaigose laikinai stabdomi kaupinių tyrimai dėl COVID-19.
Moksleiviai ir toliau galės periodiškai testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais testais kas tris–penkias dienas.
„Kaupinių PGR tyrimo taikymas leido su mažiau išteklių greičiau ištirti daugiau mokyklinio amžiaus vaikų, tačiau mėginių grupavimą į kaupinius yra tikslinga taikyti tuo atveju, kai atvejų paplitimas yra mažas ir tikimasi daugiau neigiamų nei teigiamų rezultatų“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerija.
Pagal dabartinę epidemiologinę situaciją, teigiamo kaupinio tikimybė yra gerokai didesnė, todėl daugiau mokinių turi atlikti individualius PGR tyrimus, kad būtų nustatyta, kuris iš vaikų, kurių mėginys buvo kaupinyje, serga COVID-19 liga.
„Laikinai sustabdžius nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių PGR tyrimus ugdymo įstaigose, sumažės krūvis mobiliems punktams ir laboratorijoms, kurios galės prioritetą teikti simptominiam testavimui“, – rašoma ministerijos pranešime.
Periodinis testavimas mokyklose vykdytas pasirenkant vieną iš šių metodų: nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių PGR tyrimus (kas keturias–septynias dienas) arba savikontrolę greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais (kas tris–penkias dienas).
Pirmadienio pirmoji galimybė stabdoma.
Statistikos departamento duomenimis, šiomis dienomis naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų nustatoma daugiau kaip po 10 tūkst. per parą.