Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu sergamumas Covid-19 Lietuvoje siekia 257,4 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.
Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3095. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 5332. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 6002.
Sergančiųjų – daugiau nei 9,5 tūkst.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 175 tūkst. 278 žmonės (deklaruotas: 125 tūkst. 508 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 9609 žmonės (deklaruotas: 59 tūkst. 381žmonės).
Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta – ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.
Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.
Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3095 žmonės. Iš viso su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6002 mirtis.
Praėjusią parą pirmąją vakcinos doze paskiepyta 3700 žmonių, antrąja – 680.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 102 tūkst. 252 žmonės.
Praėjusią parą šalyje atlikti 6680 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 37 tūkst. 734.
Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia septynis procentus.
Lietuva įžengė į C scenarijų
Ministrų kabinetas praėjusią savaitę patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą planą, kaip etapais išeisime iš karantino. Jis apima scenarijus nuo blogiausio, iki geriausio, kuomet sergamumas Covid-19 Lietuvoje bus minimalus ir bus atlaisvinamos beveik visos gyvenimo sritys.
Planas apima keturis scenarijus, kurie priklauso nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Lietuva jau įžengė į C scenarijų, kuomet sergamumas Covid-19 šalyje neviršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.
„Plane susistemintos visos pagrindinės sritys. Mūsų planas numato galimybę, kad tam tikros priemonės gali būti svarstomos tiek nacionaliniu, tiek savivaldos lygmeniu“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Karantinas pratęstas iki vasario 28 d.
Vyriausybė karantiną sausio pabaigoje pratęsė iki kovo pradžios. Kartu pratęstas ir gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.
Šią savaitę Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija Vyriausybei pasiūlė karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.
„Jeigu mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, kada prasidėjo mūsų griežtos priemonės, tai didžiuliai pokyčiai, tačiau jie įvykę nuo didžiulių skaičių. Įvedus karantino sąlygas, ir sergamumas sumažėjęs, tačiau registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis. Daugėja savivaldybių, kuriose registruojami kad ir nedideli susirgimų skaičiai.
Tai nereiškia, kad nepasiteisina mūsų priemonės. Žiūrint į situaciją ligoninėse, mums pavyko ją labai stipriai suvaldyti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Daugiau apie tai skaitykite čia.