Jauniausias praėjusią parą miręs žmogus priklausė 20-29 metų amžiaus grupei, jis nebuvo skiepytas.
Praėjusią parą taip pat mirė keturi 70-79 metų žmonės, kitiems mirusiesiems buvo nuo 40 iki 69 bei nuo 80 iki 99 metų. Visi jie irgi nebuvo paskiepyti.
14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 349,4 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 6,2 procento.
Šalyje per praėjusią parą atlikti 9258 molekuliniai (PGR) ir 7803 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 763 COVID-19 pacientai, 82 iš jų – reanimacijoje, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Deguonis papildomai tiekiamas 645 žmonėms, 55 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 87 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo 113.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 306 tūkst. 558 žmonės, iš jų tebeserga 8846.
Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4655 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 47. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamo 9386 mirtys.
Dulkys tikslina, kas nuo pirmadienio mokės už privalomus darbuotojų testus
Kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės. Ministras akcentavo, kad ir dabar besitiriantiems darbuotojams, kaip ir gamybininkams, kuriems testavimas įsigalioja nuo rugsėjo 13 d., tyrimo išlaidas dengia valstybė.
„Dar kartą užsifiksuojame – profilaktinis sveikatos tikrinimas arba profilaktinis testavimasis pagal įstatymą mūsų valstybė je yra nemokamas ir dengiamas valstybės biudžeto lėšomis. Kartais tai yra supainiojama testavimusi galimybių pasui, kada nepasiskiepijęs ir nepersirgęs žmogus nori turėti galimybių pasą veikloms ar renginiams, pramogoms, tokiu atveju testą reikia daryti savo lėšomis“, – prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Dulkys.
Testą atlikti reikia ne iškart, o per 7–10 dienų
Jis priminė, kad dėl to esama visokių pasiūlymų, kad testus profilaktiniam testavimui turėtų apmokėti darbdavys ar pats darbuotojas, bet tokie pakeitimai turėtų būti priimti įstatymu.
Paklaustas, ar Vyriausybė ketina kažko papildomai imtis dėl susidarančių „kamščių“ dėl turinčių pradėti testuotis gamybos sektoriaus darbuotojų, A. Dulkys pažymėjo, kad tai yra tik laikina problema.
„Mūsų patirtis rodo, kad įsiliejus į testavimą vis naujai papildomai žmonių grupei, visada pirmomis dienomis atsiranda „buteliuko kamštis“, tai noriu nuraminti, kad testuotis reikia kas 7–10 dienų. Tai nereiškia, kad visi rugsėjo 13 d. visi turi testavimąsi atlikti, tą galima padaryti 7–10 dienų bėgyje. (...) Vėliau viskas susireguliuoja, nusistovi ritmas. Tad visus kviečiu rimties“, – pabrėžė ministras.
Paprašytas patikslinti, ar gali darbuotojai dėl COVID-19 išsitirti privačiai ir vėliau tikėtis kompensacijos, A. Dulkys tokią galimybė atmetė.
„Valstybė yra suorganizavusi testavimosi infrastruktūra, yra mobilūs punktai, yra įvesta registravimosi sistema, tad ja reikia ir naudotis“, – sakė jis.
Portalas tv3.lt primena, kad be prekybos, viešojo maitinimo, švietimo ir kitų sričių darbuotojų, profilaktiškai testuotis kas 7–10 d. reikės ir gamybos įmonių darbuotojams.
Visą mūsų liaudį mulkins?
Kiek dar jis išsilaikys,
Po padu pas vėplas tris?