• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijos gyventojai sunerimę dėl sveikatai grėsmę galinčių kelti lietuviškų gaminių, o Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sukelta ant kojų.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiosios Britanijos maisto kontrolės tarnyba iš Lietuvos importuotame mėsos vyniotinyje aptiko normos ribas viršijantį listerijos bakterijų kiekį ir sustabdė jo pardavimą. Produktą gaminantis AB „Samsonas“ nustebęs dėl tokio įvykio, o fizinius negalavimus galinčios sukelti bakterijos Lietuvoje parduodamuose gaminiuose nerasta, tačiau VMVT toliau atlieka išsamius tyrimus, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Išimama iš apyvartos

Kaip pranešama Didžiosios Britanijos maisto kontrolės tarnybos, ausų ir liežuvio vyniotinį iš prekybos išėmęs importuotojas bendrovė „Lignesa Foods“ pataria žmonėms, nusipirkusiems gaminio, jo visiškai nevalgyti. Vietos valdžiai ši įstaiga rekomenduoja tikrinti, kad aukščiau minėtas gaminys nebebūtų pardavinėjamas jų vietovėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tiriant mėginius buvo aptikti listerijos bakterijų kiekiai, galintys kelti pavojų sveikatai. Aptikti jos kiekiai esą vieni iš didžiausių, su kokiais yra susidūrusi Maisto kontrolės tarnyba gatavuose maisto produktuose.

UAB „Samsonas“ gamybos vadovas Gediminas Tilindis nekelia jokių hipotezių, kaip bakterijos galėjo viršyti leistinas normas, ir laukia VMVT tyrimo išvadų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo patikrinimas ir didelių pažeidimų, keliančių grėsmę maisto saugai ar produkto kokybei, nenustatyta. Po mikrobiologinių tyrimų atlikome papildomą visos įmonės dezinfekciją ir toliau tiriame šį įvykį“, - „Respublikai“ sakė G. Tilindis.

REKLAMA

Listerijos bakterijų sukelta listeriozė yra reta, bet gyvybei grėsmę galinti kelti liga. Nėščios moterys, vyresni nei 60 m. bei nusilpusios imuninės sistemos žmonės listerijos bakterijai yra mažiau atsparūs.

Listerijos bakterijų sukelta listeriozė yra reta, bet gyvybei grėsmę galinti kelti liga. Nėščios moterys, vyresni nei 60 m. ir nusilpusios imuninės sistemos žmonės listerijos bakterijai yra mažiau atsparūs.

REKLAMA

Didelių nuostolių nebus


Produkciją eksportuoti į Didžiosios Britanijos rinką UAB „Samsonas“ pradėjo prieš ketverius metus, bet niekada toje rinkoje nebuvę jokių problemų.

Paklaustas, kodėl Didžiosios Britanijos maisto kontrolės tarnyba taip jautriai reagavo į šį įvykį, pašnekovas atsakė tai vertinąs kaip normalų tokios įstaigos darbo procesą ir incidento nesureikšminąs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anglijoje tokia tvarka ir, matyt, tokia jų reakcija. Mums tai pirmas kartas, todėl dabar ir aiškinamės tokį dalyką. Kadangi pirmas kartas, rimtai į tai žiūrime ir imamės priemonių, papildomai atliekame krūvą tyrimų“, – sako G. Tilindis. Jis priduria, kad bakterijų galėję atsirasti dėl netinkamo produkto transportavimo ir laikymo sąlygų, taip pat kelia klausimą, ar gaminius importavusi įmonė nepažeidė saugos reikalavimų. Bet kokiu atveju įmonė nepatirsianti didelių finansinių nuostolių, nes į Angliją importuoja tik nedidelį kiekį produkcijos.

REKLAMA

„Tame produkte tam tikras bakterijų kiekis yra leistinas. Nėra taip, kad jų iš viso jame neturėjo būti, tiesiog buvo viršyta norma. Kažkuriuo etapu bakterijoms tiesiog buvo sudarytos sąlygos pasidauginti. Importo kiekiai nebuvo dideli, iš apyvartos kažkiek išims, bet kalbama tik apie keliasdešimt kilogramų“, – teigė G. Tilindis.

REKLAMA

Nusiskundimų nesulaukta

VMVT direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Paulausko teigimu, penktadienį buvo gautas nurodymas nedelsiant išsiaiškinti pagamintus vyniotinio kiekius ir kur jie buvo išvežioti Lietuvoje. Pirmiausia tirti pradėta nuo aplinkinių vietovių, esančių aplink gamyklą, ir baigta didmiesčiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo susisiekta su tomis teritorinėmis tarnybomis, kuriose yra sandėliai, ir nurodyta pasiaiškinti, kokie kiekiai buvo išplatinti. Taip pat buvo iš karto duotas nurodymas visus gaminius iš prekybos išimti ir papildomai nurodyta teritorinėms tarnyboms, kad susisiektų su teritoriniais sveikatos centrais. Jie gauna informaciją, ar buvo kokių apsinuodijimų ir pan. Šiuo metu informacijos apie nerimą keliančius faktus nėra gauta. Nėra nusiskundimų dėl apsinuodijimo nuo maisto“, – sakė V. Paulauskas.

REKLAMA

Kaip praneša VMVT, mėsos perdirbimo įmonėje buvo pagamintos 3 partijos ( 872,2 kg) minėtų gaminių, kurie eksportuoti į Jungtinę Karalystę ir Airiją (286,132 kg), taip pat išplatinti Lietuvoje (586,068 kg). Minėtus produktus į Jungtinę Karalystę ir Airiją išvežė vežėjai: UAB „Lignesa“, Lituanica UK LTD, Maxela LTD, Santaka VAT. Pagal sudarytą nesaugių maisto produktų išėmimo iš rinkos planą pagal bendrus Europos Sąjungos reikalavimus, vežėjų išplatinta visa nesaugi produkcija surinkta iš prekybos vietų ir utilizuota.

Lietuvos rinkoje UAB „Samsonas“ nesaugių mėsos gaminių nerasta. Patikrinimo metu tų pačių partijų žaliavos ir produktų sandėliuose nebuvo.

Indrė Lauciūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų