Lietuvoje organizuojama pirmoji akcija padėti trečiojo pasaulio valstybėse gyvenantiems vaikams. Surinkti pinigai bus panaudoti atstatyti penkioms kaimo mokykloms Maroke (Afrika).
Projektą organizuotis Jungtinių Tautų vaikų fondas UNICEF kartu su Užsienio reikalų ministerija bei Tarptautiniu sakralinės muzikos ir labdaros projektu „Pax et Bonum“ siekia pakeisti neigiamą Lietuvos žmonių požiūrį į paramos teikimą kitoms valstybėms.
„Skųsdamiesi, kaip blogai gyvename patys, net nenutuokiame, kad įžengus į 21 amžių, vienas iš keturių pasaulio vaikų gimsta šeimoje, kuri išgyvena iš mažiau nei 1 JAV dolerio per dieną“, - penktadienį per spaudos konferenciją sakė UNICEF vykdomoji direktorė Lietuvoje Jovita Majauskaitė.
Projekto organizatoriai kviečia Lietuvos žmones prisidėti prie rengiamos akcijos „Mokyklos Afrikai“, per kurią surinktos lėšos bus panaudotos atstatyti bent penkioms kaimo mokykloms Maroke, skurdžioje Iznagueno bendruomenėje. Pasak organizatorių, akcijos tikslas yra ne tik finansiškai prisidėti prie mokyklų atstatymo, bet ir pakeisti Lietuvos visuomenėje vyraujančius stereotipus bei skatinti toleranciją.
Projekto „Mokyklos Afrikai“ metu bus organizuojami du paramos koncertai su 4 „Grammy“ apdovanojimus laimėjusia pasaulinio garso vokaline grupe „Ladysmith Black Mambazo“. Koncertuose taip pat pasirodys ir Lietuvos atlikėjai. Pelnas, gautas pardavus bilietus, bus skirtas Maroko kaimo mokykloms atstatyti.
Sostinės gyventojai bei svečiai su Afrikos kultūra galės artimiau susipažinti per Afrikos filmų bei muzikos festivalį. Organizatoriai pranešė, kad festivalyje bus pristatyti Afrikos režisierių filmai, skambės afrikietiška muzika bei bus organizuojamos diskusijos apie būtinybę teikti pareigą skurdžių valstybių vaikams.
Užsienio reikalų ministerijos (URM) sekretorius Laimonas Talat-Kelpša teigė, kad „įstoję į Europos sąjungą (ES) nustojome būti remiami ir turime patys pradėti formuoti pagalbos politiką“. L.Talat-Kelpša pabrėžė, kad URM „Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai“ programos biudžetas nuo 2004 metais skirtų 500 tūkst. litų išaugo iki 11,4 mln. litų 2008 metais.
Vis dėlto prioritetinės šio projekto šalys yra Rytų Europos regiono valstybės bei Afganistanas ir Irakas.