Aktyvintoji anglis – „chemikalus“ ir nuodus „įkalinantis“ preparatas. Šis vaistas pradėtas naudoti prieš tūkstančius metų Rytų medicinoje kaip viena geriausių priemonių organizmui išvalyti. Lietuviai šių juodųjų tablečių nuperka vis daugiau. Šį rugsėjį viename vaistinių tinkle jų buvo parduota 50 tūkst. pakelių, tai yra perpus daugiau nei pernai.
Tačiau ar visada žmonės aktyviąją anglį vartoja tinkamai?
Daugelis gyventojų tiki, kad anglis gelbėja sutrikus virškinimui. Tai yra tiesa. Gastroenterologai dažnai žarnyno negalavimus pataria gydyti aktyvintos anglies tabletėmis.
Kankinant pagirioms
Kiti anglį vartoja su alkoholiu, kankinant pagirioms. Prieš didžiąsias metų šventes pardavimai išauga iki trijų-penkių kartų palyginti su įprastomis dienomis. Nors taip tikimasi palengvinti skrandį ir galvą slegiančią naštą, anglis prieš pagirias bejėgė. Juodosios tabletės su alkoholiu tiesiog nereaguoja.
Anglis sugeria ne tik bakterinės ar augalinės kilmės nuodus, bakterijų toksinus, bet ir kitas medžiagas. Ja sėkmingai gydomi apsinuodijimai migdomaisiais vaistais, antidepresantais, eufilinu, aspirinu, sunkiųjų metalų druskomis, alkaloidais bei narkotikais. Tiesa, rimtam apsinuodijimui kelių tablečių neužtenka. Skaičiuojama, kad 1 gramo anglies reikia 1 kilogramui kūno masės. Tai reiškia, kad rimtai apsinuodijus jums reikės išgerti šimtus šių mažyčių tablečių.
Anglis taip pat didžiausia vaistų priešė. Ji sugeria ne tik nuodus, bet ir naudingas medžiagas, todėl išgėrus juodą tabletę nepatartina artimiausias kelias valandas gerti kitų vaistų.