• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai išvažiuoja, kad išgyventų

Emigruoja jauni žmonės, todėl netrukus Lietuva bus labai pagyvenusi ir susiraukšlėjusi

Migracija – natūralus procesas, tačiau užsienyje dirbantys talentai gali paskatinti tarptautines kompanijas ateiti į Lietuvą. Tai - vienas iš kelių susigrąžinti talentus į Lietuvą. Tačiau norint, kad užsienyje mokslus baigę ir tarptautinę karjerą padarę jaunuoliai norėtų sugrįžti į Lietuvą ar dirbti Lietuvai, reikia suprasti, kas vyksta, ir ką turėtų nuveikti įvairių sektorių atstovai, kad jaunų žmonių saitai su gimtąja šalimi išliktų tvirti - tokius tikslus kelia penktadienį Seime vykstančios konferencijos ,,Sugrąžinkime talentus Lietuvai“ dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

 Lietuva – ne išskirtinė

 Politologijos mokslus JAV baigusi Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorė Gintė Damušytė konferencijoje sakė, kad migracija yra natūralus bet kurios visuomenės procesas, ir lietuva nėra išskirtinė.

REKLAMA

 ,,Svarbu, kad žmonės dalintųsi savo tarptautine patirtimi, bendrautų, ir kur begyventų neprarastų ryšių su Lietuva ir prisidėtų prie valstybės stiprinimo“, - kalbėjo G. Damušytė.

 ,,Emigracijos nesustabdysi ir išvykusių nesugrąžinsi, jei nepagerės galimybės įsidarbinti ir nepadidės atlygis už darbą“, - pabrėžė ji, pristatydama ,,Globalios Lietuvos“ programą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak G. Damušytės, kartais talentingas žmogus, vadovaujantis didelei tarptautinei kompanijai negali savęs realizuoti gimtojoje šalyje, tačiau jis gali atvesti tas kompanijas į savo šalį. Todėl, sakė ji, siekiama stiprinti ryšius su profesionalais, kurie gali ženkliai prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 D.Paukštė: Emigracija iš Lietuvos – priverstinė ir skandalinga

 ,,Ar mūsų karaliaus Mindaugo kuriama valstybė buvo virtualus projektas?, - klausė konferencijoje migracijos ekspertas Dainius Paukštė.

 ,,Aš žinau, kad savame kieme pranašu nelabai būsi“, - sakė jis. Pasak D. Paukštės, Lietuva gali išlaikyti savo pranašumą prieš kitas šalis, bet kaip pabrėžia ir užsienio ekspertai, reikia išjudinti reemigraciją. Tai turėtų būti svarbiausias Lietuvos prioritetas.

REKLAMA

 Priminęs, kad migracija yra vienas iš radikaliausių piliečių protesto formų, jis aiškino, kad didelė migracija rodo, jog šalyje yra netvarka, dėl kurios žmonės kraunasi lagaminus.

 Migracijos procese dalyvauja daugiau negu 200 milijonų žmonių, o migracijos mastai siekia 3 proc., tačiau Lietuvos vidurkis yra net 18 procentų, - tokius skaičius, pavadinęs juos skandalingais, pateikė D. Paukštė konferencijos dalyviams.

REKLAMA

 ,,90 procentų emigracijos iš Lietuvos yra ne laisvanoriška o priverstinė – ekonominė migracija ieškant geresnės gyvenimo kokybės, geresnių darbo sąlygų“, - apgailestavo jis, pabrėždamas, kad daugelis žmonių išvažiuoja dirbti vien tam, kad išgyventų.

,,Jeigu aš turiu diplomą, bet išvažiuoju į Dubliną plauti indų – tai nėra laisvas asmenų judėjimas“, - kalbėjo ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Priminęs, kad Lietuva dabar išgyvena trečiąją emigracijos bangą, jis sakė, kad ,,tokie mastai žudo valstybę“.

Jis sakė nelabai tikintis ,,Eurostat“ prognozėmis, kad Lietuvoje 2060 metais gyvens 2,5 milijono žmonių, nes Lietuvos emigracijos rodikliai rodo gerokai liūdnesnes perspektyvas. Be to, emigruoja jaunesni žmonės, todėl ,,Lietuva bus labai pagyvenusi ir susiraukšlėjusi”, ir jau 2050 metais vyresnių žmonių bus daugiau negu jaunų. Todėl, sakė D. Paukštė, viena iš didžiausių problemų - Lietuva praranda būtent jaunus žmones.

REKLAMA

,,Į laisvas šalis žmonės atvažiuoja, bet ne bėga iš jų”, - kalbėjo migracijos ekspertas, pabrėžęs, kad sensta visa Europa, kurios gyventojų prieauglis iš esmės yra dėl emigrantų iš trečiųjų šalių. Anot jo, Europa pralaimi, pavyzdžiui, Australijai, kuri perspektyviems žmonėms sudaro palankesnes sąlygas.

REKLAMA

Jis apgailestavo, kad neseniai darbą baigusi Andriaus Kubiliaus vyriausybė iš esmės nieko nenuveikė, kad sustabdytų emigraciją, o naujoji tik kuria strategijas.

,,Kada baigsis emigracija iš Lietuvos? Tada, kai bus įmanoma išgyventi”, - pats į savo klausimą atsakė D. Paukštė.

Konferencijoje dalyvauja užsienyje studijuojantys ar studijas baigę jaunuoliai, verslininkai, valstybinių institucijų, visuomeninių organizacijų atstovai, diskutuojantys, kaip išlaikyti jaunimo saitus su Lietuva bei kaip paskatinti užsienyje studijas baigusius talentingus specialistus grįžti į gimtąjį kraštą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų