Su tokiu prašymu moteris atėjo pas Seimo narį. Šis tik skėsčioja rankomis, nes tokia atvejo dar nebuvo matęs.
Moteris dabar teisinasi, esą kažkada jai siūlyta tvarkytis leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau ji sako tuomet tiesiog neturėjusi pinigų.
O ir tuos pačius pinigus, moteris sako, gaudavo tai iš Rusijos, tai iš Ukrainos, iš ten, kur gyveno jos sūnus. O kad nereikėtų asmens dokumento – gudravo. Pinigus ji siųsdavo bičiulės lietuvės vardu, kuri juos paimdavo iš pašto.
Tiesa, prieš keletą metų moteris gavo naują pasą. Bet kažkodėl susitvarkė taip, kad gavo Rusijos pilietės pasą, nors gyvena Lietuvoje. Svetimos valstybės pasas jokių pilietinių teisių Lietuvoje nesuteikia. Moteris dar sukaupė ir skolų už butą, ir dabar pyksta, kad be dokumento negali susitvarkyti ir šių problemų. Be paso net jokių lengvatų ji negaudavusi.
Tačiau ir čia keistenybės viena po kitos. Nors moteris liko gyventi tėvų bute, paveldėjimo dokumentai irgi dešimtmečius nesutvarkyti.
Už kelių dešimtmečių senumo pareigūnų klaidas, o gal neapsižiūrėjimą dabar teisinasi Šiaulių policijos galvos.
O bėda vis auga. Lietuvos pilietybę turintys moters giminaičiai susitvarkė paveldėjimo dokumentus ir pretenduoja į butą, kur gyvena Tamara. Štai teismo sprendimas - iškeldinti Skryliovą su visais jai priklausančiais daiktais. Apskundimui - vos kelios dienos. Tačiau kitos šalies pilietės be lietuviškų dokumentų nesiima ginti joks advokatas, tad panašu, kad 79-nerių moteris net gali atsidurti gatvėje.