• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė tauragiškio 31 metų Remigijaus Šimučio ir vilniečio 34 metų Roberto Ciuško, už prekybą žmonėmis (BK 147 str. 2 d.) nuteistų laisvės atėmimo bausme, kasacinius skundus. Būtent to ir prašė teismo posėdyje dalyvavęs Vilniaus apygardos prokuroras Remigijus Matevičius.

REKLAMA
REKLAMA

2009 m. liepos 2 d. nuosprendžiu Vilniaus apygardos teismas R. Šimutį ir R. Ciuško pripažino kaltais dėl nusikaltimo prieš tris moteris, kurias jiedu užverbavo, išgabeno į Didžiąją Britaniją ir ten pardavė asmenims, organizuojantiems prostitucijos „verslą“. Abiem prekiautojams žmonėmis skirtos devynerių metų laisvės atėmimo bausmės, tiesa, Lietuvos apeliacinis teismas R. Ciuško dalią devyniais mėnesiais sušvelnino.

REKLAMA

Šie vyrai buvo nuteisti už tai, kad veikdami organizuota grupe, turėdami tikslą parduoti žmogų, 2005 metų birželį Vilniuje susipažino su 27 metų J. K. Jiedu merginą įkalbėjo vykti į Angliją neva dirbti padavėja arba tvarkyti kambarius viešbutyje. R. Šimutis jai nupirko lėktuvo bilietą, ir J. K., lydima R. Čiuško, nuskrido į Londoną. Čia ji už 2 000 svarų sterlingų (per 10,1 tūkst. litų) buvo parduota moteriai, per kurią mergina atsidūrė anglų viešnamyje. Taigi R. Šimutis ir R. Ciukšo, panaudodami apgaulę ir suteikdami naudą asmenims, verbavo, gabeno ir pardavė J. K., žinodami, kad nukentėjusioji bus įtraukta į prostituciją.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, R. Šimutis ir R. Ciukšo 2005 metų liepą Vievyje susipažino su 24 metų I. K., kuriai pažadėjo Anglijoje surasti „gerai apmokamą darbą“. Po kelių dienų neva puikus darbas už Lamanšo buvo garantuotas ir25 metų R. M. Joms abiem buvo nupirkti bilietai, ir merginos, lydimos tai pačiai organizuotai grupei priklausančios Sandros L., atsidūrė Anglijoje. Oro uoste moteris pasitikęs R. Ciuško pranešė, kad jos parduotos albanams. Už lietuves „baltųjų vergių“ pirkliai sumokėjo 4 000 svarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kasaciniu skundu R. Šimutis prašė jo nusikalstamą veiką iš BK 147 str. 2 d. perkvalifikuoti į BK 147 str. 1 d., o R. Ciuško – į BK 307 str. (pelnymasis iš kito asmens prostitucijos). LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija su kasatorių argumentais nesutiko. Kolegija konstatavo, kad „asmenų grupė, kurioje dalyvaudamas R. Šimutis įvykdė prekybos žmonėmis nusikaltimus, atitinka visus baudžiamajame įstatyme organizuotai grupei keliamus reikalavimus“.

REKLAMA

Teisėjų kolegija sutiko, kad R. Ciukšo pagrįstai nurodo, jog BK 307 str. 2 dalyje yra numatyta baudžiamoji atsakomybė už veiką, panašią į prekybą žmonėmis, t. y. gabenimą asmens jo sutikimu prostitucijai į Lietuvos Respubliką ar iš jos. Tačiau kolegija pabrėžė, kad pirmuoju atveju asmens sutikimas turi būti savanoriškas ir duotas gerai suvokiant aplinkybes. „Akivaizdu, kad asmens sutikimas, duotas dėl apgaulės poveikio, suteikus turtinę naudą jį kontroliuojantiems asmenims, negali būti laikomas savanorišku ir duotu suvokiant duodamo sutikimo aplinkybes“, –teigiama Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje.

REKLAMA

Beje, Vilniaus apygardos teismo apkaltinamasis nuosprendis R. Šimučiui ir R. Ciuško – ne vienintelis, kuriuose jie pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis.

Už prekybą žmonėmis, jeigu ši veika padaryta dviem ar daugiau nukentėjusiems asmenims, arba dalyvaujant organizuotoje grupėje, įstatyme numatyta laisvės atėmimo nuo ketverių iki dvylikos metų.

Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro R. Matevičiaus, prekyba žmonėmis – sunkių ir labai sunkių nusikaltimų kategorijoms priskiriama nusikalstama veika. „Nuosprendis, kuriuo du vilniečiai buvo pripažinti kaltais, – teisėtas ir teisingas, – sakė prokuroras. – Tai patvirtino ir Aukščiausiasis Teismas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų