Lietuva, kaip NATO ir Europos Sąjungos narė, gali išsakyti savo nuostatas dėl Prancūzijos ketinimo Rusijai parduoti "Mistral" klasės karinį laivą, sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite trečiadienį.
"Lietuva, kaip NATO, Europos Sąjungos narė, gali išsakyti savo poziciją, kai parduodama puolamoji ginkluotė valstybei, kur NATO, kaip organizacija, mato potencialią grėsmę. Šiuo atveju, Lietuva jau yra iš dalies yra išsakiusi savo poziciją", - teigė A. Anušauskas.
Kalbėdamas apie tai, ar Lietuvai verta nerimauti dėl sandorio, NSGK pirmininkas pakartojo jau anksčiau Prezidentės išsakytą poziciją, kad daug kas priklauso nuo to, kokia karinė įranga jame bus.
"Priklauso, kas bus parduota, ar dėžutė, ar dėžutė su įranga, kokia įranga. Mes šio klausimo perdaug nekomentuojame, nes detalės ir galutiniai sprendimai dar nėra pasiekę, ir jie, kiek žinau, nėra padaryti", - sakė A. Anušauskas.
ELTA primena, jog Rusija rugsėjo viduryje patvirtino, kad derasi su Prancūzija dėl "Mistral" klasės 400-500 mln. eurų vertės karinio laivo pirkimo.
Rusijos gynybos viceministras Vladimiras Popovkinas pernai rugsėjo 19 dieną pareiškė, kad pirkdama Prancūzijos laivą Rusija siekia naujomis technologijomis papildyti savo laivų statybos pramonę. Jis pridūrė, kad Rusijos laivų statytojai griežtai nepritaria politinei sutarčiai, ir šiuo klausimu galutinį sprendimą priims vyriausybė.
Kalbos apie galimą laivo pardavimą Rusijai sukėlė nerimą kai kurioms buvusioms sovietinėms šalims, kurios yra NATO narės, o ypač po Rusijos ir Gruzijos konflikto dėl Pietų Osetijos.
Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas armijos generolas Nikolajus Makarovas praėjusią savaitę pranešė, kad sprendimas dėl "Mistral" tipo desantinio laivo pirkimo Prancūzijoje dar nepriimtas.