Šį savaitgalį temperatūra jau ims kristi, bus kiek vėsesnis ruduo. Nuo Skandinavijos mus pasieks šaltesnio aukšto slėgio sritis, todėl temperatūra kris, kartu atsiras ir šalnų pavojus.
Šeštadienį orai sostinėje gali siekti tik +14 laipsnių, tad vasariški orai jau traukiasi iš Lietuvos. Kaune irgi bus iki +14 laipsnių, pajūryje temperatūra taip pat bus ne aukšta, kils iki 15 laipsnių šilumos, kaip ir Šiauliuose, Panevėžyje. Sekmadienis bus debesuotas ir vėsus. Vilniuje +15, Kaune +16, Pajūryje +17, likusioje Lietuvos dalyje temperatūra labai panaši. Naktimis galimi 5 – 7 laipsniai šilumos.
Šalnos atsiranda ne visur
„Kuomet oras atkeliauja iš šiaurės, tai atsiranda ir šalnų pavojus, manyčiau, jeigu naktimis prognozuojami tik 6 -7 laipsniai, tai jautriose vietose gali būti šalnų. Jautrios vietos gali būti Durpyne, smėlėtose daubose. Tiems kam tai svarbu, turėtų atkreipti dėmesį“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, giedromis ir nevėjuotomis naktimis, esant giedram orui, susidaro sąlygos žemės paviršiaus atšalimui, tuo pačiu ir šalnoms. Taigi šalna susidaro giedromis ir ramiomis naktimis, kai žemės paviršius intensyviai spinduliuoja šilumą. Dažniau šalnos pasirodo reljefo įdubimuose, laukymėse, kiemuose.
„Šalnų vieta priklauso nuo mikroklimatinių sąlygų, šalia vandens telkinio retai susidarys, nes vanduo atiduoda šilumą per vasarą sukauptą, klimatas yra sąlyginai šiltas priekrantėse ir ten šalnų nebus. Bet kokioje miško aikštelėje tikrai gali susidaryti“, – kalbėjo sinoptikas.
Šalnos gali atkeliauti ir kitą savaitę
Kadangi vėsesnio oro srautas Lietuvoje išsilaikys dar ir kitą savaitę, nešdamas mums vėsesnius, giedrus orus, tai ir šalnos galimos visą ateinančią savaitę.
„Kiek matau, paskui vėsesnė temperatūra įsitvirtins dar labiau, nes vyraus šiaurinių krypčių vėjas ir, ko gero, ta tendencija ir įsitvirtins, bent jau kuriam laikui. Netikiu, kad kitą savaitę ateitų kažkoks didelis atšilimas, ir didelio lietaus nebus, abejotinas tas lietus ir menkas“, – kalbėjo sinoptikas.
„Ten kur vandens telkiniai dažniau susidaro rūkas, nes vanduo garuoja. Dabar rūkas irgi numatomas“, – kalbėjo sinoptikas.