„Vaivorykštės koalicija paprastai formuojasi tada, kai negali būti suformuota kokia nors kita. Šita situacija po Lietuvos Seimo rinkimų pirmojo turo rodo, kad gali būti įvairios koalicijos, todėl veržimasis į vaivorykštinę koaliciją atrodytų keistokai. Tuo labiau, kad, atrodo, mažiausiai tarpusavyje galinčios susitarti partijos yra socialdemokratai ir konservatoriai. Aš manau, kad, praktiškai žiūrint, tai labai mažai tikėtinas variantas“, - spaudos konferencijoje pirmadienį ryte sakė E.Gentvilas.
Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Remigijus Šimašius kartojo, kad Liberalų sąjūdis sieks būti valdančiojoje koalicijoje, ir pabrėžė, kad joje labiausiai norėtų bendradarbiauti su tomis partijomis, kurių nuostatos - suderinamos su liberalų.
„Norėtume sutarti su tomis partijomis, kurių idėjos Vyriausybės programoje neprieštaraus mūsų idėjoms, kurios bus pasiruošusios priimti mūsų pagrindinius postulatus, pagrindinius teiginius, pagrindinius principus, su kuriais ėjome į rinkimus“, - kalbėjo R.Šimašius.
Anot jo, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pažiūros kol kas liberalams nėra aiškios.
„Mums kol kas labai sunku suprasti, už ką yra valstiečiai ir prieš ką, ypač ekonomikos srityje, nes signalų girdisi gana prieštaringų iš rinkiminės kampanijos ir iš programos. Ir reikia pažiūrėti, už ką ir prieš ką yra tie žmonės, ar partija yra vieninga, kokios linijos jie laikosi, mes pamatysime labai netrukus. Aš tikiuosi, kad mes sėdėsime prie bendro derybų stalo ir išsiaiškinsime tuos dalykus. O be abejo, vėliau ateis balsavimai Seime ir Lietuvos žmonės pamatys, ką jie išrinko, balsuodami už šią partiją. Mes - aišku už ką, tenai - neaišku, (...) mes nežinome, ir čia turbūt iš to yra ir tos spekuliacijos apie patikimumą ir nepatikimumą. Aš nemanau, kad ten žmonės yra nepatikimi kaip žmonės, tikrai tikiu, kad visi nori gero Lietuvai ir to siekia, tačiau ar jie yra vieningi savo pažiūromis, idėjomis, o tai bus tikrieji testai, mes tą pamatysime“, - dėstė R.Šimašius, paklaustas, ar Valstiečių ir žaliųjų sąjunga būtų patikimi partneriai ir ar jie galėtų užtikrinti ilgalaikį Vyriausybės stabilumą.
Sekmadienio vakarą paaiškėjus, kad korupcijos skandalo sukrėstas Liberalų sąjūdis patenka į Seimą, jo lyderiai susitiko su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų vadovais. Po šio susikimo paskelbta, kad šios partijos rengiasi deryboms dėl koalicijos. Be to, E.Gentvilas sakė, kad rinkimų naktį kalbėjo ir su „valstiečių“ sąrašo lyderiu Sauliumi Skverneliu, tačiau esą konsultacijos dėl koalicijos su „valstiečiais“ dar nevyksta, neva su jais sutarta mažiau nei su konservatoriais.
Vyriausiajai rinkimų komisijai suskaičiavus balsus 1977-iose iš 1996 apylinkių, Liberalų sąjūdis sulaukė beveik 9 proc. Seimo rinkimuose dalyvavusiųjų palaikymo.