• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Audrius Endzinas ir frakcijos narys Petras Auštrevičius įregistravo pasiūlymą Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymui, kuriame numatyta, jog asmenys, esantys motinystės ar tėvystės atostogose, galėtų dirbti ir neprarasti pašalpos.

REKLAMA
REKLAMA

"Įvertinus tai, kad numatyta sumažinti motinystės (tėvystės) pašalpų "lubas", siūlome, kad draudžiamųjų pajamų gavimas vaiko priežiūros atostogų metu neturėtų įtakos pašalpos mokėjimui. Toks įstatymo pakeitimas leistų asmeniui gauti papildomų pajamų, kurios yra būtinos, kad jo šeima būtų pakankamai aprūpinta. Taip pat būtų užtikrintas ir teisingumo principas, kadangi asmuo, dirbdamas keliose darbovietėse, į Valstybinio socialinio draudimo fondą moka įmokas nuo visų gaunamų draudžiamųjų pajamų visose darbovietėse, todėl, jam išėjus vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis dveji metai, vienoje darbovietėje ir likus dirbti kitoje, būtų mokama visa jam priklausanti pašalpa", - sako A. Endzinas.

REKLAMA

Be to, A. Endzinas ir P. Auštrevičius pateikė siūlymą, pagal kurį motinystės (tėvystės) pašalpų "lubos" būtų mažinamos ne 15 proc. pirmaisiais ir 50 proc. antraisiais vaiko auginimo metais, kaip siūlo socialinės apsaugos ir darbo ministras Jonas Rimantas Dagys, o tik 10 procentų.

Pašalpas siūloma dešimtadaliu mažinti ne nuo rugpjūčio, o nuo kitų metų sausio 1 dienos, tačiau ši nuostata neturėtų paliesti tų tėvų, kurie jau yra vaiko priežiūros atostogose.

REKLAMA
REKLAMA

P. Auštrevičiaus teigimu, šeimos politikai neturėtų būti taikomi saulėlydžio ar saulėtekio principai, jai turi visą laiką šviesti saulė. "Būdų prisitaikyti prie pasikeitusios finansinės situacijos turi būti ieškoma bendru sutarimu, ne per naktį", - teigia P. Auštrevičius.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pasiūlymams pritaria ir Aktyvių mamų sambūris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų