• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministerija siūlys Vyriausybei pritarti, kad Vilniuje būtų įsteigtas Lenkijos Balstogės universiteto filialas. Ministrė Roma Žakaitienė teigia, kad priešingu atveju Lietuvai grėstų tarptautinis skandalas, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministerija iki birželio pabaigos parengs Vyriausybės nutarimo projektą, kuris turėtų panaikinti paskutines kliūtis steigti Vilniuje Lenkijos Balstogės universiteto filialą.

REKLAMA

Dar balandį ministerijai pateiktose Mokslo ir studijų institucijų vertinimo tarybos prie Studijų kokybės vertinimo centro išvadose buvo rekomenduojama neišduoti leidimo steigti minėtą filialą. Balstogės universitetas planavo įsikurti Vilniuje esančiuose Lenkų kultūros namuose.

„Įsigilinus į pateiktą informaciją dėl Balstogės universiteto materialinės bazės nepakankamumo susidarė įspūdis, kad iš esmės remiamasi prielaidomis, rimtų argumentų nėra. Pasklidus informacijai, kad steigti užsienio aukštąją mokyklą atsisakyta remiantis prielaidomis, kiltų tarptautinis skandalas“, - dienraščiui sakė R. Žakaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrė neneigė, kad įtakos ministerijos pozicijai turėjo Lenkijos valdžios institucijų atstovų pastangos. Anot R. Žakaitienės, jos buvo labai akivaizdžios, šis klausimas nuolat keltas tarptautiniuose renginiuose.

Lietuvoje šiuo metu veikia 15 valstybinių ir 7 nevalstybiniai universitetai. Nuolat pabrėžiama, kad šių aukštųjų mokyklų per daug, rašo „Lietuvos žinios“. Tačiau R. Žakaitienė teigė nematanti nieko bloga, jei prie jų prisidės ir užsienio universiteto filialas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai tik į naudą: skatins konkurenciją, leis perimti užsienio patirtį. Šiandien Balstogė, o rytoj gal Kembridžas. Be to, filialas būtų finansuojamas Lenkijos lėšomis, Lietuva jo neremtų“, - svarstė ministrė.

Pasak dienraščio, ne paslaptis, kad Balstogės universitetas orientuojasi į lenkakalbį Lietuvos jaunimą, o universiteto filialo steigimu itin suinteresuota vietos lenkų bendruomenė.

„Jei ši bendruomenė nori tokio filialo Lietuvoje, vadinasi, poreikis yra. Lenkų tautinės mažumos jaunimui bus lengviau ir pigiau siekti aukštojo mokslo“, - sakė R. Žakaitienė.

Lig šiol nemažai Lietuvos lenkų studijuoti vykdavo tiesiai į Lenkiją, rašo „Lietuvos žinios“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų