Vis neatslūgstant įtampai tarp Lietuvos cukrinių runkelių gamintojų ir perdirbėjų į šią situaciją reagavo kaimyninės šalies žemdirbiai. Lietuvos kooperatyvų vadovams ultimatyviai reikalaujant mokėti didesnę kainą, „Arvi cukrus“ iš lenkų sulaukė kvietimų bendradarbiauti.
„Prioritetą teikiame saviems ūkininkams, tačiau jeigu jie ir toliau kategoriškai laikysis savo pozicijos, būsime priversti susitarti su kaimynais. Fabrikas išliks bet kuriuo atveju, apmaudu tik, kad ilgametes tradicijas turinčios kultūros nebeliks Lietuvoje“, - teigė „Arvi cukrus“ direktorius Gintaras Vaitkūnas.
Pasak G. Vaitkūno, lenkų žemdirbius ieškoti kontaktų su Marijampolės gamykla verčia nepalanki situacija kaimyninėje šalyje – Lenkijoje už toną runkelių mokama tik 95 litus („Arvi cukrus“ siūlo 108 Lt/t bei papildomai priedus už cukringumą, padengia transportavimo kaštus). Be to, Lenkijoje pastaruoju metu uždaryti keturi cukraus perdirbimo fabrikai, tad ūkininkams iškilo reali grėsmė dėl realizacijos.
Jeigu „Arvi cukrui“ vis tik tektų žaliavą vežtis iš užsienio, Lietuvos augintojai liktų be galimybės auginti ir realizuoti cukrinius runkelius bei galimybes gauti stabilias pajamas visą likusį laikotarpį.
Didelė dalis žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ narių ketvirtadienį pasiūlė bendrovei „Arvi cukrus“ nuo šių metų gamybos sezono atsisakyti cukraus gamybos, jei įmone nesutinka mokėti augintojų reikalaujamos kainos už cukrinius runkelius, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Mėgstantiems cukrų, grafikas: Cukraus kaina biržoje per paskutinius 12 mėnesių. + 50%.