• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) atmetė už savo dviejų mažamečių vaikų nužudymą iki gyvos galvos įkalintos Kelmės rajono gyventojos Almos Bružaitės (Jonaitienės) kasacinį skundą.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį teismas nusprendė, kad du alternatyvūs moters prašymai turi būti atmesti. A.Bružaitė (Jonaitienė) LAT prašė arba panaikinti apeliacinio teismo nutartį ir grąžinti bylą vėl nagrinėti apeliacine tvarka, arba skirti jai švelnesnę bausmę.

REKLAMA

Pasak teismo, baudžiamojo proceso reikalavimai atliekant ikiteisminį tyrimą ir nagrinėjant bylą teisme nebuvo pažeisti. Dalies nuteistosios argumentų, pavyzdžiui, dėl nekaltumo prezumpcijos ar rungtyniškumo principų pažeidimų, teismas iš viso nenagrinėjo, nes dėl jų nebuvo skųstasi apeliacine tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, LAT pareiškė negalįs tikrinti, ar A.Bružaitei (Jonaitienei) skirta bausmė buvo per didelė, nes tai nėra šio teismo kompetencija.

LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lapkričio pradžioje nuteistoji teigė, kad per ikiteisminį tyrimą buvo pažeistas nekaltumo prezumpcijos principas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Bružaitė (Jonaitienė) kasaciniame skunde tvirtino, kad apie ją per ikiteisminį tyrimą skleista neigiama informacija žiniasklaidoje. Anot moters, ji tuo metu nepagrįstai vadinta vaikžude, o žiniasklaida apie ją formavo neigiamą visuomenės nuostatą.

REKLAMA

Moters manymu, dėl tokio spaudimo prokurorai ir teismai buvo šališki, objektyviai jos bylos nenagrinėjo.

Bandydama pagrįsti savo veiksmus, nuteistoji teigė, kad teismai neįvertino jos psichinės būklės, kurią sukėlė stiprūs antidepresiniai vaistai. A.Bružaitė (Jonaitienė) kasaciniame skunde bandė įtikinti teismą neatsimenanti, kaip nužudė berniukus.

REKLAMA

Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras Arūnas Meška su A.Bružaitės (Jonaitienės) argumentais nesutiko ir teigė, kad jos skundas yra nepagrįstas.

Prokuroras pabrėžė, kad kalbėti apie neigiamą žiniasklaidos įtaką negalima, nes nuteistoji pati noriai bendravo su žurnalistais.

Kalbėdamas apie vaistų įtaką moters atminčiai, A.Meška tvirtino, kad antidepresantai jos veiksmams įtakos neturėjo, nes iš pradžių ji pati nurodė nužudymo aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, prokuroras sakė, kad kasaciniame skunde A.Bružaitė (Jonaitienė) kelia klausimus, kurie jau buvo išnagrinėti apeliaciniame teisme.

Gegužės 21 dieną Lietuvos apeliacinis teismas atmetė A.Bružaitės (Jonaitienės) advokato skundą.

Apeliacinio teismo nutartis negalutinė, bet nuosprendis po jos paskelbimo įsiteisėjo iš karto.

REKLAMA

Šių metų vasario 29 dieną Šiaulių apygardos teismas A.Bružaitę (Jonaitienę) pripažino kalta dėl savo dviejų mažamečių vaikų nužudymo ir skyrė Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pasiūlytą griežčiausią bausmę - laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

REKLAMA

Apeliacinis teismas paskelbė, kad pirmosios instancijos teismas nešališkai ir išsamiai išnagrinėjo A.Bružaitės (Jonaitienės) padaryto nusikaltimo aplinkybes, o jai skirta bausmė nėra aiškiai per griežta.

Palikdamas griežčiausią bausmę, Apeliacinis teismas priminė, kad padarytas labai sunkus tyčinis nusikaltimas, dėl asmeninių paskatų nužudyti du savi mažamečiai vaikai. Be to, teismas atsižvelgė ir į moters asmenybę charakterizuojančias aplinkybes: nuteistoji inscenizavo vaikų dingimą, po nusikaltimo padarymo elgėsi šaltakraujiškai, trumposiomis žinutėmis susirašinėjo su svetimais vyrais ir pan.

Iki šiol Lietuvoje nė vienai moteriai nebuvo paskirta ši aukščiausia įstatymu numatyta bausmė. Įkalinimu iki gyvos galvos buvo baudžiami tik vyrai.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų