„Didelė dalis, mūsų žiniomis, asmenų patenka būtent per Turkijos oro uostus ir iš Turkijos organizuojamais skrydžiais. Mūsų įsitikinimu, Turkija turi informaciją apie tų žmonių tapatybę. Šiandien žmonių identifikavimas yra vienas didesnių uždavinių, su kuriais susiduria Lietuvos Vyriausybė“, – žurnalistams trečiadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Bendradarbiaudami su Turkija mes galėtume greitai nustatyti jų tapatybes ir tokiu būdu pareikalauti, kad jie būtų priimami tose valstybėse, iš kurių iškeliavo“, – pridūrė jis.
Ministro teigimu, pastaruoju metu apie tai kalbėta su Turkijos užsienio reikalų ministru, derinamas vizitas į Ankarą.
„Principinė Turkijos užsienio reikalų ministro nuostata yra, kad jie pasirengę bendradarbiauti, konkrečios detalės turi būti aptartos vizito metu, vizitas derinamas kitą savaitę“, – teigė G. Landsbergis.
Jis taip pat sakė, kad analogiškas pokalbis prieš keletą savaičių vyko ir su Irako, iš kur atvyksta daugiausia migrantų, kolega.
„Paprašėme suteikti galimybę perkelti konsulinį darbuotoją į Lietuvą arba iš ambasados Varšuvoje, arba iš Užsienio reikalų ministerijos Bagdade. Lietuva galėtų padengti tokio darbuotojo išlaikymo išlaidas tam, kad galėtume kuo skubiau identifikuoti žmones, kurie patenka į Lietuvos teritoriją“, – kalbėjo ministras.
Pastaraisiais mėnesiais išaugo nelegali migracija iš Baltarusijos, iš viso šiemet pasienyje jau sulaikyta daugiau kaip 1,4 tūkst. neteisėtų migrantų, didžioji jų dalis – iš Artimųjų Rytų ir Afrikos valstybių, dauguma atvyksta be dokumentų.
Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.