G. Landsbergis trečiadienį dalyvavo prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje diskusijoje apie šalies ekonomikos atsparumą, Kinijai paskelbus neoficialias sankcijas Lietuvai.
„Patvirtinome toliau, kokių veiksmų imsimės, ką toliau darome, dėl besiklostančios situacijos dėl įmonių patiriamais sunkumais. Dirbame su partneriais, Europos Komisijos institucijomis“, – po diskusijos prezidentūroje sakė G. Landsbergis.
Ministro nuomone, Lietuva geba suderinti tiek šalies strateginę laikyseną, kuri itin svarbi santykyje su saugumą užtikrinančiais partneriais, tiek verslo interesus.
Kalbėdamas apie deeskalacijos santykių su Kinija planą, kurį pateikė prezidentui, G. Landsbergis teigė, kad tai yra tam tikros kryptys, kuriomis galima kalbėti su Kinija.
„Mes esame tam tikrų pasvarstymų perdavę [Kinijai] per Europos institucijas ir patys tiesiogiai. Kaip minėjau susitikimo metu, deeskalacija didele dalimi priklauso nuo tų, kurie situaciją yra pasirinkę eskaluoti. Šiandien didžiausi eskalaciniai veiksmai ateina iš Kinijos ir jos apsisprendimas yra, kuriuo keliu ji toliau eina.
Kinija pasirinko eksaluoti [konfliktą] ne tik savo santykyje su Lietuva, bet ir savo santykyje su Europa, paversdama tai bendra europine problema. Nuo jos labai didele dalimi priklauso, kur galima toliau santykį su Europos Sąjunga normalizuoti. Akivaizdu, kad Europa siektų normalizacijos“, – sakė G. Landsbergis.
Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.
Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, ji išbraukė Lietuvą iš muitinės sistemų, todėl lietuviški kroviniai negali patekti į šalį.
Jei apšikai santykius Lietuvos vardu, prie ko čia Europos sąjunga?
Šiupelys blia