Už ją balsavo 4,50 proc. rinkėjų.
Vidurnaktį į Laisvės partijos rinkimų štabą, esantį pačiame Vilniaus centre, bare „:BELIKE taproom“, atvyko partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Tuomet ji buvo nusiteikusi pozityviai.
„Patys matot, kokie rezultatai dega, mūsų laukia ilga naktis. Lengvas kelias, nėra mūsų kelias. Ir dabar naudodamasi proga, noriu labai nuoširdžiai padėkoti kiekvienam žmogui, kuris atidavė balsą už Laisvės partiją. (...) O laisvės partija yra ilgalaikis projektas, mūsų laukia ilgas kelias ir šiandien mes, aišku, sėkme laikysime patekimą į Seimą. To tikimės, nes dar laukia Vilniaus apylinkių nemažai ir tie rezultatai po truputį keičiasi. Na, programa aiški, mūsų darbai buvo matomi ir viskas bus gerai“, – tvirtino Laisvės partijos pirmininkė.
Ji prideda, kad dabartiniai rezultatai rodo, kad Lietuva atsisuko į kitas partijas, kurios šią kadenciją Seime valdžioje nebuvo.
„Man atrodo, iš tų rezultatų, kuriuos čia dabar matom, matosi, kad Lietuva atsisuko į kitas partijas, tas, kurios nebuvo valdžioje. Mums, naujai Laisvės partijai kliuvo toks milžiniškas iššūkis – būti valdančiojoje koalicijoje per visas krizes vykdomojoj valdžioj. Manau, kad mes tą išbandymą išlaikėmė, bet natūralu, kad lengvų pergalių nebūna“, – teigė A. Armonaitė.
O žurnalistams pasiteiravus ar Laisvės partijos pirmininkė planuoja su rinkimų rezultatais pasveikinti visai šalia jų rezultatų laukiančio Remigijaus Žemaitaičio, A. Armonaitė, panašu, kad tokių planų neturi.
„Nemanau.. Aš tik atvažiavau į štabą, čia kolegos jau kurį laiką leidžia, nežinau ar mes turėjome kokių interakcijų“, – sakė A. Armonaitė.
Atšventė gimtadienį
Tarp susirinkusių politikų Laisvės partijos štabe, žinoma, netrūksta ir pačios partijos kandidatų į Seimą sąrašo viršūnėje besirikiuojančių politikų. Štabe yra – Tomas Vytautas Raskevičius, Vytautas Mitalas, Ieva Pakarklytė, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Rasa Račienė, Donalda Meiželytė, Daniel Ilkevič ir Nerijus Vitkauskas. Štabe apsilankė ir buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Laisvės partija Seimo rinkimų rezultatų nuo 21 val. laukia pačiame Vilniaus centre – bare „:BELIKE taproom“. Čia, šviesų sukurtoje, tarsi žvakių šviesoje atrodančioje atmosferoje atvykę svečiai atrodo laimingi ir patenkinti, o vienu metu Laisvės partijos atstovai netgi spėjo atšvęsti ir su rinkimais sutapusiu Ievos Dirmaitės gimtadieniu, kuriai buvo įteiktas tortas, o susirinkę žmonės kartu sudainavo „Su gimimo diena“.
Susirinkusiųjų Laisvės partijos štabe tiek, jog žmonės vos praeina vienas pro kitą nešini savo gėrimai ir vaišėmis – netrūksta užkandžių, pavyzdžiui, keptos duonos, svečiai taip pat gali pasivaišinti ir įvairiausiais gėrimais – tiek alkoholiniais, tiek ne, svečiai vaišinasi vynu, alumi, šaudomas ir šampanas.
Didžiausias aktyvumas per 20 metų
Balsavimas 2024 m. Seimo rinkimuose baigėsi. Savo balsą už kandidatus atidavė 52,06 proc. rinkėjų – tai daugiau nei 2004, 2008, 2016 bei 2020 metų Seimo rinkimų metu. Pagrindinę balsavimo dieną netrūko ir įvairių pažeidimų – jų fiksuota daugiau nei puššimtis. Nušalinta ir neblaivi komisijos narė.
Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), pagrindinę rinkimų dieną 1895-iose rinkimų apylinkėse nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro prie balsadėžių sulaukta 40,31 proc. rinkėjų. Dar 11,75 proc. gyventojų rinkimuose balsavo iš anksto.
Sekmadienį Lietuvoje balsavo mažiau nei milijonas rinkėjų – virš 939 tūkst. Vis dėlto, pastebima, kad dienos pradžioje rinkėjai buvo ne tokie aktyvūs kaip prieš ketverius metus.
„Praėjusių Seimo rinkimų aktyvumas buvo pasiektas 18 val. Paminėtina, kad iki 11 val. šiandien rinkėjai buvo mažiau aktyvūs nei prieš 4 metus. Vėliau aktyvumas buvo didesnis, ir bendras dienos aktyvumas viršija Seimo rinkimų aktyvumą, bet yra mažesnis nei per Prezidento rinkimus. Šiemet rinkėjai balsavo nei 2004 m., 2008 m., 2016 m. ir 2020 m.“, – pažymėjo VRK pirmininkė Lina Petronienė. Nėra nė vienos apygardos, kurioje nebūtų balsavę mažiau nei 40 proc. rinkėjų.