Tiesa, laidotuves organizuojančios įmonės, panašu, prisitaiko – pradeda siūlyti tiesiogines laidotuvių ceremonijos transliacijas.
„Galimybę laidotuves stebėti tiesiogiai internetu pristatėme dar praėjusių metų vasarą, tačiau ši paslauga šiandien kaip niekada aktuali. Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, laidotuvėse dalyvauja tik velionio artimieji, tačiau dažniausiai atsisveikinti nori kur kas daugiau žmonių – tai jie gali padaryti per specialią nuorodą prisijungdami prie tiesioginės laidotuvių transliacijos ir nepažeisdami karantino sąlygų. Laidotuvių stebėjimas nuotoliniu būdu yra vienintelė galimybė su išėjusiuoju atsisveikinti ir saviizoliacijoje bei koronaviruso rizikos grupėje esantiems asmenims“, – pranešime spaudai cituojama Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė Jolanta Sprainaitienė.
Tiesioginė laidotuvių transliacija, pasak J. Sprainaitienės, taip pat aktuali ir tiems, kurie gyvena užsienyje ir dėl kelionių apribojimų negali grįžti į Lietuvą.
Ji taip pat pažymi, kad šalies gyventojams yra pakankamai skaudu atsisakyti įprastų laidotuvių tradicijų, ypač gyvo dalyvavimo apeigose, tačiau žmonės supranta, kokioje neeilinėje situacijoje atsidūrė pasaulis, ir daro viską, kad apsaugotų save ir savo artimuosius. „Visi žinome, kokią svarbią reikšmę Lietuvos gyventojų sąmonėje turi laidotuvės, todėl ir stengiamės suteikti galimybę sau brangų žmogų į paskutinę kelionę palydėti bent virtualiai“, – teigia laidojimų namų direktorė.
Tokią paslaugą teikia ir Klaipėdoje veikianti laidojimo paslaugas teikianti įmonė „Aterna“.
„Kiek žinau, šiai dienai esame vienintelė laidojimo paslaugų įmonė Klaipėdoje, Gargžduose ir visame Klaipėdos rajone, kuri yra pasiruošusi teikti visas ritualines paslaugas mirties nuo COVID-19 atvejais“, – pranešime spaudai cituojama „Atrena“ direktorė Simona Taurienė.
„Patys žmonės yra sąmoningi, todėl gedulo namuose nebėra minių, atsisveikinti ateina patys artimiausi. Šarvojimo salėse kėdes esame sustatę taip, kad tarp lankytojų būtų atstumas. Sutrumpėjo ir atsisveikinimo laikas, šarvojimo salėje gedintieji praleidžia nebe dieną ar kelias, o tik kelias valandas.
Neveikia viešojo maitinimo įstaigos, todėl gedulingi pietūs neberengiami arba tik simboliškai namie“, – teigia S. Taurienė.