Iš viso į Seimą buvo išrinkti 78 asmenys vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose. Vieni jų yra gerai žinomi visuomenei už sportinius pasiekimus ar net už paslapčių laikymą. Egzistuoja ir tokių, kurie į Seimą patekti visai nesitikėjo.
Pensininkas Petras Dargis nesitikėjo, kad pateks į Seimą
Dar vienas „Nemuno aušros“ kandidatas pensininkas Petras Dargis pateko į Seimą, įšokęs į 13 poziciją, ko visai nesitikėjo.
„Labai nustebau. Būdamas 30-tas partijos kandidatų sąraše, nemaniau turįs šansų. Buvau susitaręs su viena 20 vietoje buvusia kandidate, kad sėkmės atveju dirbsiu jos patarėju. Bet išėjo atvirkščiai - aš patenku į Seimą, o ji dar ne.
Ji dar gali patekti tik laimingomis aplinkybėmis. Nemaniau, kad gausiu tiek balsų ir iš 30 vietos pašoksiu į 13“, – pasidalino įspūdžiais P. Dargis.
Lina Šukytė-Korsakė – Klaipėdos savivaldybės atstovė
Lina Šukytė-Korsakė yra Klaipėdos miesto savivaldybės vicemerė, kuri kartu su „Nemuno aušra“ partija pateko į Seimą, nukritusi iš 6-osios vietos į 8-ąją. Anot politikės, ji nekėlė asmeninių lūkesčių, bet stengėsi dėl visos partijos.
„Lūkesčiai buvo visai partijai, mano, kaip partijos nario, kaip Klaipėdos skyriaus pirmininkės, buvo surinkti kuo didesnį procentą partija. Tai, be abejo, kad aš kelčiau sau didelių lūkesčių, tai aš niekada nekeliu, bet man buvo pagrindinis lūkestis, kad didelį procentą surinktų partija.
Didelė atsakomybė, ne kasdieną žmonės eina į Seimą dirbti. Tai nauja patirtis, nėra kad džiaugsiesi, nes tai yra didžiulė atsakomybė. Be abejo, yra ir nerimas, bet, kaip ir visur“, – kalbėjo L. Šukytė-Korsakė.
Giedrius Drukteinis pateko
Lietuvoje gerai žinomas etiketo specialistas, rašytojas, žurnalistas ir visuomenininkas Giedrius Drukteinis savo tikslu patekti į Seimą tikėjo nuo pradžių.
„Žinoma, tikėjausi. Mes esame garbinga partija, turime puikią programą, turime lietuvių žmonių lūkesčius, turime situaciją Lietuvoje, matome ekonominius-mikroekonominius rodiklius. Visi šitie dėmenys susidėlioja į tokią, sakyčiau, tvarią mozaiką, kuri mums suteikia daug pagrindo tikėtis pergalės.
Suprantat, labai daug aišku, šiais laikais yra tokios dviprasmiškos semantikos, galima pagalvoti, kaip kokioj loterijoj lyg laimėjom ar kaip kokį įvartis.
Savaime suprantama, yra daug pozityvių emocijų, džiaugsmas tarp jų, be abejo, tuo pačiu, žinot, viskas pasaulyje yra simetrija. Kaip sakoma, atsiranda daug atsakomybės, reikia praktiškai keisti visą gyvenimo, jau dabar prisiderinant prie, sakysime, susidariusių naujų sąlygų“, – dėstė jis.
Seime bus ir Kęstutis Bilius – anksčiau dirbęs KGB
„Nemuno aušra“ partijos narys Kęstutis Bilius į Seimą pateko nukritęs į 9-ąją vietą iš 7-osios.
Tv3.lt portalas primena, kad K. Bilius buvo nenurodęs, kad turėjo buvusių ryšių su SSRS tarnybomis, todėl VRK (Vyriausioji rinkimų komisija), remdamasi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) duomenimis, panaikino partijos „Nemuno aušra“ kandidato registraciją Seimo rinkimams. LGGRTC turimais duomenimis, nuo 1989 m. K. Bilius pusę etato dirbo šaltkalviu-santechniku KGB Šiaulių miesto skyriuje.
Į teismą kreipęsis K. Bilius anksčiau ne kartą pabrėžė niekada nedirbęs KGB, o dokumentą, kuriame nurodoma, kad jis pusę etato dirbo šaltkalviu-santechniku KGB Šiaulių miesto skyriuje, vadino klastote ir pridūrė dėl jo kreipęsis į Generalinę prokuratūrą.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį iš dalies tenkino partijos „Nemuno aušra“ atstovo Kęstučio Biliaus skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo pašalinti jį iš Seimo rinkimų. Teismas panaikino VRK sprendimo dalį, kuria L. Biliaus registracija Seimo rinkimuose buvo panaikinta, ir tokiu būdu sugrąžino politiką į rinkimus.
Politikas papasakojo, ką mano apie savo patekimą į Seimą.
„Kai žmogus kandidatuoja, jis žiūri į savo starto poziciją, į savo galimybes, tai šiandieną buvo tikimybė tokia.
Mes dirbome tikrai, praktiškai, pusmetį. Aš pats dirbau, aš pats buvau Saulės- Šauliuose vienmandatės apygardos kandidatas ir mano rezultatas pateisino, galbūt, mūsų tą įdirbį.
Man pritrūko 8 balsų, kad išeit į antrą turą, tai, sakykime, mes šiauliečiai, prognozės reitingus žinojom, bet truputėlį dirbom, kad būtų šiek tiek geriau. Tai, kaip ir darbas, matyt, davė tą rezultatą“, – įvertino situaciją. K. Bilius.
Tarp žymių sportininkų yra ir Virgilijus Alekna, kuris kartu su Liberalų sąjūdžiu iš 2-osios pozicijos nusileido į 3-iąją ir užsitikrino sau vietą Seimą. V. Alekna jau nuo 2016 m. dirba Seime, todėl pasiteiravus, ar bent kažkiek apsidžiaugė ir nustebo rezultatais, jis atsakė, kad nelabai.
„Tiesiog dalyvavau, o kai nusprendi ir dalyvauji, visada galvoji, kad pasiseks. Buvo, matyt, ir mums iššūkis, buvo šiek tiek dvejonių, ar mums pavyks perkopti 5 procentų kartelę, tai visokių buvo atliktų tyrimų ir įvairiai rodė. Rinkimai parodė, vis tik tai, kad esam verti būti parlamente.
Čia vėl įpareigojimas keturiems metams dirbti, ar čia džiaugtis, ar ne, vis tik tai gerai, tęsiam tą veiklą, kuria užsiėmėm. Jeigu būtų rinkėjų sprendimas kitoks, kita veikla užsiimtumėm“, – pasisakė V. Alekna.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!