Pasak ministro, į „juodąjį sąrašą“, kuriame esantiems asmenims draudžiama atvykti į ES ir įšaldomos jų sąskaitos, turėtų būti įtraukti tikrieji sprendimų priėmėjai, o ne tik antraeiliai pareigūnai.
„Dėl ekonominių sankcijų dar nenuspręsta, nes jos turi dvigubą poveikį - tiek šaliai, kuriai taikomos, tiek tiems, kurie taiko. Taigi, jos turi būti pasvertos“, - Briuselyje žurnalistams sakė ministras.
„Mano supratimu, mes dar neišnaudojome tikslinių sankcijų konkretiems asmenims, dar nepriartėjome prie sprendimus priimančių asmenų rato. Tai turėtų efektą. Taip pat leiskite man paminėti ginklų embargą, kurio dar nepritaikėme. Tai nelogiška, mes taip nesielgiame (netiekiame ginklų - BNS) šaliai, kurią kaltiname vykdant agresiją“, - pridūrė ministras.
Žurnalistų paklaustas apie Prancūzijos poziciją neatšaukti karinių laivų „Mistral“ pardavimo Rusijai, L.Linkevičius atsakė: „Kai kuriuos susitarimus galime paaiškinti ekonomiškai, bet mes negalime jų suprasti“.
ES užsienio reikalų ministrai antradienį tariasi, ar imtis papildomų priemonių prieš Rusiją, kurią Ukraina ir Vakarai kaltina tiekiant ginklus prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose. Šis klausimas vėl iškeltas, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.