• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjančios šilumos kainos jau tampa taisykle prieš kiekvieną šildymo sezoną. Ne išimtis bus ir šis ruduo. Vidutiniškai šiluma turėtų brangti 15-20 procentų, o didžiausias smūgis laukia Alytaus gyventojų – jiems šilumos kaina didės net 46,5 procento, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemų yra prijungta 17 tūkst. daugiabučių, iš kurių tik 2 tūkst. statyti po 1992 metų. Iš viso – 33,2 mln. kvadratinių metrų šildomo ploto.

REKLAMA

Kylant kainoms, šilumos tiekėjai pabrėžia galį pasiūlyti tik vieną išeitį – taupymą. „Vilniaus energijos“ atstovas Rimantas Germanas teigė, kad Vilniuje 15 proc. padidėjus šilumos kainoms labiausiai kentės senų nerenovuotų namų gyventojai. Tuo tarpu naujų ir atnaujintų namų savininkams sąskaitos už šildymą gali didėti mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiems, kurie už šildymą žiemą moka 300 litų per mėnesį, dabar teks mokėti 360 litų, o vartotojams, kurie mokėjo 100 litų, sąskaitos didės tik 15 litų“, – sakė R. Germanas.

Sostinėje yra namų, kuriuose vidutinis šilumos suvartojimas siekia 46,3 kilovatvalandės kvadratiniam metrui, o kai kuriuose tesudaro 6,76. Tai įspūdingas skirtumas. Šių metų vasaris atskleidė ryškius kontrastus: gerų daugiabučių namų gyventojai mokėjo už šildymą po 1,2-1,8 lito už kvadratinį metrą, o prastų – 5-7 litus ir net daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šįmet šiluma nebrangs Kaune. Čia kainos nesikeičia jau kelerius metus. Bet ilgai lepinti kauniečiai daugiau mokėti pradės nuo sausio, o kitą šildymo sezoną laukiama kainų šuolio – iki 22 centų už kilovatvalandę (dabar – 11,97 cento).

REKLAMA

Skirtingai nei kituose miestuose, Kaune šilumos gamyba ir tiekimas yra atskirti: gamyba – privačiose rankose, tiekimą kontroliuoja savivaldybė. Specialistai linkę manyti, kad jei privačiose rankose atsidurtų ir tiekimas, žmonėms nereikėtų už šildymą tiek daug mokėti.

Energetikos instituto tarybos pirmininkas Jurgis Vilemas mano, kad visada, kai šilumos ar komunalinių paslaugų teikimo įmonės yra savivaldybių rankose, valdininkai ten įdarbina savo žmones ar giminaičius, tad įmonės dirba neefektyviai, yra nereikalingų išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų