KT teigimu, šiuo kreipimusi Seimas siekė, kad būtų peržiūrėta Konstitucinio Teismo 2012 metų lapkričio 10 dienos išvada. Tačiau teismas pareiškė, kad pagal įstatymą, jis neturi įgaliojimų peržiūrėti savo išvadų.
„Pagal Konstitucinio Teismo įstatymo 80 straipsnio 1 dalies 5 punktą Konstitucinis Teismas atsisako nagrinėti paklausimą dėl išvados teikimo, jeigu paklausime keliamas klausimas jau buvo tirtas Konstituciniame Teisme ir tebegalioja tuo klausimu priimta Konstitucinio Teismo išvada“, - rašoma pirmadienį išplatintame KT sprendime.
Be to, teismas nusprendė, kad Seimo paklausimas jam yra nežinybingas.
Birželio 5 dieną Seimas valdančiųjų balsais priėmė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, kuriuo klausta, ar vietoj pasitraukusio Darbo partijos nario V.Uspaskicho Seimo nario mandatą pripažinus G.Tamošiūnui nepažeistas įstatymas.
Paklausimą inicijavęs Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys kėlė klausimą, ar nebuvo pažeista tikroji rinkėjų valia, anksčiau Seimui iš rinkimų sąrašo išbraukus balsų pirkimo skandale minėtus Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Joną Pinskų bei Vytautą Gricių.
Paklausimo tekste jis tvirtina, kad minimi „darbiečiai“ netapo įtariamaisiais byloje, šie kandidatai buvo išbraukti iš Darbo partijos kandidatų sąrašo eilės „dėl veiksmų, kurių jie nepadarė“.
Vyriausioji rinkimų komisija praėjusį antradienį pripažino nutrūkusiais į Europos Parlamentą išrinkto V.Uspaskicho įgaliojimus nutrūkusiais, o mandatą pripažino G.Tamošiūnui. Į šią vietą būtų pretendavusi Ž.Pinskuvienė, bet KT pripažino neteisėtu Seimo nutarimą, kuriuo buvo atstatyta jos vieta rinkimų sąraše.
Anot KT, Seimo sprendimas į rinkimų sąrašą grąžinti iš jo ankstesnės kadencijos parlamento išbrauktus keturis balsų pirkimo skandale minėtus „darbiečius“ prieštarauja Konstitucijai bei konstitucinės teisinės valstybės ir atsakingo valdymo principams.
2012 metų Darbo partijos kandidatų sąraše Ž.Pinskuvienė buvo įrašyta 23-ioje vietoje, J.Gaudutienė - 24-oje, J.Pinskus - 25-oje, V.Gricius - 35-oje.
Minėtus „darbiečius“ Seimas 2012 metais po rinkimų pažeidimus įvertinusio KT sprendimo išbraukė iš rinkimų sąrašo, tad trys iš jų neteko galimybės tapti parlamentarais. Jie minėti balsų pirkimo skandale, tačiau baudžiamojoje byloje buvo tik liudytojai. „Darbiečių“ iniciatyva naujoji valdančioji dauguma reabilitavo minimus politikus ir grąžino juos į rinkimų sąrašą, bet po KT pastarojo sprendimo šis nutarimas neteko galios.