• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kriterijų neatitinkančiai bendrojo ugdymo programas vykdančiai mokyklai Ministrų kabinetas trečiadienį numatė ne ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį problemoms pašalinti.

Kriterijų neatitinkančiai bendrojo ugdymo programas vykdančiai mokyklai Ministrų kabinetas trečiadienį numatė ne ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį problemoms pašalinti.

REKLAMA

Iki šiol konkretus terminas įstatyme nebuvo apibrėžtas.

Kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) parengtame nutarime, toks terminas nustatomas dėl to, kad problemoms pašalinti gali reikėti lėšų, atlikti viešuosius pirkimus.

Jei mokykla neatitinkančių kriterijų negali pašalinti dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, lėšų trūkumo, teisminių ginčų, šis laikotarpis gali būti pratęstas dar vieneriems metams.

„Šios mokyklų veiklos vertinimo nuostatos leis užtikrinti geresnes mokinių ugdymo sąlygas, daugiau švietimo pagalbos, daugiau neformaliojo švietimo pasirinkimų, taip pat įvairesnę dalykų pasiūlą viduriniame ugdyme. Svarbiausia tai, kad visoms mokykloms nustatyti vienodi kriterijai ir vienoda priežiūra dėl atitikties mažins atotrūkį tarp mokyklų“, – pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo įstatyme numatyta, kad mokyklai neatitinkant kriterijų ir jų per duotą laiką nepašalinus, ugdymo įstaigoje stabdomas bendrojo ugdymo programos ar jos dalies vykdymas.

REKLAMA

„Tikėtina, kad nutarimo projektu siūlomų nuostatų įgyvendinimas bus prevencinė priemonė ir nereikės įgaliotai institucijai priimti spendimų dėl bendrojo ugdymo programos ar jos dalies stabdymo, nes siūloma nustatyti gana ilgus terminus neatitikčiai kriterijams pašalinti“, – teigiama nutarime.

Priėmus sprendimą stabdyti bendrojo ugdymo programos vykdymą mokykloje, savivaldybė turėtų nuspręsti, kurioje ugdymo įstaigoje mokiniai tęs mokymą.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie pakeitimai įsigalios nuo 2026 metų rugsėjo. Mokyklų atitiktį kriterijams kasmet vertintų Nacionalinė švietimo agentūra.

Pakeitimams 2026 metams iš valstybės biudžeto papildomai reikės 200 tūkst. eurų, 2027 metams ir vėlesniems – po 400 tūkst. eurų.

Lėšų poreikis apskaičiuotas pagal patikrintų mokyklų skaičių: 2026 metais ketinama atlikti 25 ugdymo įstaigų vertinimą, o kiekvienais kitais metais siekiama patikrinti po 50 mokyklų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas aprašas taip pat nustato, kad nuo 2026 metų rugsėjo įsigalios kita nuostata dėl programos ar jos dalies stabdymo. Pagal šią nuostatą, programos ar jos dalies vykdymas mokykloje galės būti sustabdytas, jeigu mokykla per dvejus metus neįgyvendins išorinio vertinimo rekomendacijų ir po pakartotinio išorinio vertinimo jos veikla vėl bus įvertinta neigiamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų