Už grotų sukišus Tulpinius ir kitų gaujų narius, Panevėžyje kurį laiką buvo ramybė. Tačiau dabar nusikalstamas jaunimas vėl buriasi į gaujas, vėl reketuojami verslininkai, grobiami automobiliai.
Teisėsaugai žinomi
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas į teismą atidavė baudžiamąją bylą. Joje didelės vertės turto prievartavimu kaltinami du panevėžiečiai – kartą teistas Gediminas Žagunis (31 m.) bei Arūnas Markutis (31 m.), jau 3 kartus trynęs teisiamųjų suolą. Na o jųdviejų bendrai Remigijus Švarlys (29 m., 5 kartus teistas) ir Marius Dovydėnas (31 m., kartą teistas) kaltinami tuo, jog bandė paveikti nukentėjusįjį, kad šis duotų palankius parodymus.
Teisėsaugai gerai žinomi G. Žagunis, A. Markutis, jo brolis R. Švarlys ir M. Dovydėnas iki šiol dažniausiai įkliūdavo pavogę automobilį ar kam nors aplamdę šonus. Ne kartą teisti broliai Arūnas ir Remigijus Švarliai buvo užsiregistravę darbo biržoje, bet nė neketino ieškoti darbo. Arūnas Švarlys pasikeitė pavardę ir tapo Markučiu, kad, kaip teigia teisėsaugos pareigūnai, lengviau būtų nuslėpti senas „nuodėmes“.
Bene rimčiausias pagal užimamas pareigas buvo G. Žagunis – tas dirbo grūdų supirkimo bei trąšų pardavimo kompanijoje „Arin Berd“ komercijos direktoriumi. Na o M. Dovydėnas darbavosi viename vaikų ir jaunimo paramos centre socialinio darbuotojo padėjėju.
Tačiau vargti vagiant ir parduodant automobilus šiems vyrams pabodo, tad jie nutarė imtis ar „išmušinėti“ skolas, arba šiaip „paprašyti“ kokio turtingesniojo, kad pasidalytų savo turtu...
Vyrų akys nukrypo į atletišką vyruką – krepšininką Marių J., kuris pastaruoju metu žaidė viename Panevėžio sporto klube. Matydavo jį važinėjant prabangiu visureigiu „VW Touareg“, o ir žinojo, kad besportuodamas nemažai uždirba. Tad nutarė, kad jis galėtų su „draugais“ pasidalinti.
Pakvietė maudytis
Tad G. Žagunis su savo bendrais ir sukurpė planą. Pasitelkęs A. Markutį ir dar keletą (teisėsaugai taip ir nepavyko nustatyti jų asmenybių), liepos 12-osios pavakarę atvažiavo pas Marių J. į svečius ir lyg niekur nieko pasiūlė važiuoti maudytis. Diena iš tikrųjų pasitaikė karšta, tad Marius J. klastos nė neįtarė. Susėdę į automobilį jie pasuko į Panevėžio rajone esantį Paberžio kaimą.
Dar važiuojant vyrai ėmė reikalauti iš Mariaus 20 000 eurų – neva jis esąs jiems skolingas. Marius J. dievagojosi, jog nėra niekam skolingas, be to, ir neturintis tiek pinigų. Tuomet G. Žagunis, A. Markutis ir kiti ištraukė Marių J. iš automobilio, ėmė jį spardyti ir tvatinti lazdomis. Sportininkas suprato, jog vienas neatsilaikys, ir pasakė, jog sutinkąs atiduoti pinigus, bet teturintis 7500 litų, taigi reikėtų laiko, kol surinksiąs reikiamą sumą. Reketininkai „maloniai“ sutiko, tik pareikalavo, kad kaip užstatas jiems atitektų ne tik tie 7500 litų, bet ir visureigis „VW Touareg“, kainuojantis 60 000 litų.
Pagalbos – į policiją
Gerokai apdaužytas Marius J. nuskubėjo ne pinigų rinkti – kreipėsi į policiją ir medikus. Suteikę jam pagalbą medikai suskaičiavo ne mažiau kaip 14 smūgių į galvą, juosmenį ir kitas kūno vietas. Savo ruožtu policija netrukus areštavo du pagrindinius reketininkus – G. Žagunį bei A. Markutį. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo ir didelės vertės turto prievartavimo.
Pajutę, jog svyla padai, G. Žagunis su A. Markučiu ėmė sukti galvas, kaip čia išsisukus. Į pagalbą pasitelkė A. Markučio brolį R. Švarlį bei M. Dovydėną. Šiedu susirado Marių J., atėjusį į treniruotę, ir ėmė jį psichologiškai spausti. Girdi, „vyrai nieko blogo nenorėjo“ ir „visi norime gyventi ramiai“, tad „einam pas mūsų advokatą, kuris tau nurodys, kokius parodymus duoti“, kad G. Žaguniui ir A. Markučiui būtų skirtos švelnesnės bausmės. Tačiau Marius J. nesileido į kalbas.
R. Švarlys su M. Dovydėnu ir toliau nuolat sekiojo Marių J., ragino pakeisti parodymus, kol galų gale pareiškė, kad jeigu Marius J. nedarys kaip jam liepiama, tai gali „kas nors negero atsitikti“ jo vaikui ar žmonai. Tada krepšininkas, apsimetęs sutinkąs eiti pas advokatą, viską papasakojo ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams. Abu grasintojai buvo suimti.
Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės turto prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 10 metų, o už poveikį nukentėjusiajam gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.
A. JARUŠEVIČIŪTĖ