„Informacinis saugumas, propaganda yra vienas svarbiausių temų saugumo politikos darbotvarkėje ne tik Lietuvoje, bet visoje Europoje, NATO. Mes taip pat kartu su Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetais inicijuojame posėdį, kviečiame ekspertus, kad kartu pagalvotume, kaip galėtume užtikrinti savo visuomenės, savo valstybės informacinį saugumą, kaip atremti propagandą, kaip ugdyti visuomenės atsparumą propagandai, informacinėms atakoms“, – BNS sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas.
Į posėdį pakviesti universitetų, suinteresuotų, atsakingų institucijų specialistai.
V.Bako teigimu, kovoti su priešiška propaganda neužtenka pavienių iniciatyvų, tam būtinos kompleksinės priemonės.
„Ta problema yra gana kompleksinė, todėl pavienių, epizodinių veiksmų, kurie yra iki šiol, nepakanka. Čia reikia bendro sutarimo ir dėl to, kaip mes galime pakeisti arba tobulinti ugdymo programas, jau pradedant nuo mokyklos, kad vaikai, jaunimas sugebėtų atpažinti, kritiškai vertinti pateikiamą informaciją, interpretuoti. Taip pat, ką galime padaryti, kad stiprintume žiniasklaidą, ką galime padaryti kultūros srityje, kad mūsų tapatybė, mūsų valstybingumo klausimus, istorijos interpretacijas neužgožtų visokie filmai arba pavieniai žaislai, arba pavienės iniciatyvos“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.
Informaciniu saugumu Lietuvoje ypač susirūpinta po 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo teikti paramą separatistams rytų Ukrainoje.