Iki metų pabaigos Generalinė prokuratūra baigs nagrinėti bylą dėl Kauno apskrities viršininko pavaduotojo Virginijaus Vizbaro galbūt neteisėtų veiksmų., rašo „Lietuvos žinios“.
Byloje kartu su V.Vizbaru kaip įtariamosios minimos kaunietės verslininkės Laima Baranauskienė ir Birutė Jablonskienė toliau atlieka juridinius veiksmus, susijusius su sklypu, dėl kurio pavasarį Kaune kilo korupcijos skandalas.
Baigia tyrimą
Generalinės prokuratūros prokuroras Aidas Mažeika, tiriantis bylą, LŽ sakė, kad byla nenumarinta ir pasiekė finišo tiesiąją - iki Naujųjų metų ją tikimasi baigti nagrinėti.
Byla iškelta dėl minėto V.Vizbaro veiksmų. Kartu su juo kaip įtariamieji minimi dar keturi asmenys - Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, verslininkės L.Baranauskienė bei B.Jablonskienė ir buvęs konservatorius Antanas Adolfas Balutis, kuris, paskelbus jam pareikštus įtarimus, iš partijos ir einamų Kauno tarybos nario pareigų pasitraukė.
V.Vizbaras įtariamas atlikęs neteisėtus veiksmus, susijusius su valstybine žeme Kaune bei Kėdainiuose. Šie du epizodai sujungti į vieną bylą.
Kaip įtariama, verslininkės L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė davė kyšį Kauno miesto ir apskrities valdininkams už tai, kad galėtų prisijungti prie turimo sklypo 3,58 aro valstybinės žemės. Jos šių metų sausį viešai guodėsi, kad valdininkai trukdo tai padaryti. Maždaug po mėnesio verslininkės sulaukė palankaus Kauno tarybos sprendimo. Kovo mėnesį Generalinė prokuratūra L.Baranauskienei ir B.Jablonskienei pareiškė įtarimus davus kyšį valdininkams, o du politikus - jį paėmus. Penktasis įtariamasis byloje, tačiau susijęs ne su Kauno, o su Kėdainių sklypu, yra V.Muntianas.
Tvarko dokumentus
Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius patvirtino, kad L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė tvarko dokumentus, susijusius su joms priklausančiu sklypu, esančiu prie buvusio „Lietuvos“ viešbučio. Būtent prie šio sklypo verslininkės norėjo prisijungti dalį valstybinės žemės.
„Sklypo savininkės yra parašiusios prašymą dėl sąlygų sąvado išdavimo. Urbanistų ekspertų taryboje, apsvarsčius gautus dokumentus, pateikta daug pastabų. Žemės savininkės turės į jas atsakyti, ištaisyti klaidas, pateikti papildomą medžiagą“, - pasakojo N.Valatkevičius.
Jo tvirtinimu, pastabos pateiktos rugsėjo mėnesį. Verslininkės pakoreguotų dokumentų dar nepristatė.
Kad L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė gali vykdyti tokio pobūdžio teisinius veiksmus, patvirtino ir Kauno urbanistai, ir bylą tiriantis prokuroras. Pastarojo teigimu, byloje įtariamųjų skaičius greičiausiai nepasikeis. Tiriant ją buvo apklausta daugybė asmenų.
Keistos sąsajos
Kauno miesto tarybos narys Arvydas Garbaravičius stebisi verslininkių atliekamais veiksmais. „Tame sklype kažkas vyksta“, - įsitikinęs politikas.
Jo nuomone, su galbūt neteisėtai norėta prisijungti valstybine žeme, esančia A.Mickevičiaus gatvės ir Laisvės alėjos sankirtoje, gali būti susijęs ne vienas konservatorių partijos atstovas. Kauno tarybos narys minėjo, kad, be A.A.Balučio, su verslininkėmis sąsajų gali turėti dabartinė Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, asmeniškai pažįstanti vieną iš verslininkių, ir valdininkė, tarybų rinkimuose su konservatoriais dalyvavusi Gėlytė Treikauskienė, pardavusi kitų žinomų pastatų Kaune akcijas L.Baranauskienei ir B.Jablonskienei.
A.Garbaravičius įsitikinęs, kad Kauno meras Andrius Kupčinskas, taip pat konservatorius, dėl tokių partijos kolegų, galimas dalykas, atliktų veiksmų turėtų atsistatydinti.
Kristina Kučinskaitė