Neva gali prieiti prie šeimos įmonei naudingos informacijos ir dokumentų. Dabar dvi moteris izoliatorius atskyrė ir perkėlė dirbti į skirtingus pastatus.
Rasa Kazėnienė keliauja į Teisingumo ministro kabinetą. Sako, kad viena su ją į teismą dėl šmeižto padavusia įmone kovoti nebenori. Po jos paviešintų faktų apie izoliatoriuje viešuosius pirkimus laiminčias vis tas pačias įmones, kurioms suteikiamos išskirtinės sąlygos, galimą korupciją, dabar gyvenimas jai apkartęs. Ji turi bylinėtis teismuose su 10metį maitinimo konkursus izoliatoriuje laiminčia įmone „Niklita“, kuri iš Kazėnienės siekia prisiteisti 6 tūkstančius eurų neva už pažeistą įmonės reputaciją.
„Buvau visiškai teisi. Neatsiimu nė vieno žodžio“, – sako Kauno tardymo izoliatoriaus skyriaus viršininkė Rasa Kazėnienė.
Pasirodo, R. Kazėnienė viename darbe turi dirbti su tos pačios „Niklitos“ savininko žmona. Ir pareigos jos ne bet kokios – Kauno tardymo izoliatoriuje ji dirba Personalo skyriaus viršininke. Kazėnienė aiškina apie nuolatinį psichologinį spaudimą.
„Į teisminius procesus įvelia, persekioja galimai, žino, kada aš ateinu, kada išeinu iš darbo, dokumentų visą eigą seka. Diskredituoja, skundžia direktoriaus sprendimus mano atžvilgiu“, – sako R. Kazėnienė.
Neva „Niklitos“ savininko sutuoktinė Ingrida Kuktienė gali prieiti ir prie informacijos, kuri gali padėti įmonei tiek teismuose prieš ją, tiek laimint maitinimo paslaugų pirkimus.
„Ji girdi visas mūsų gvildenamas problemas, ji turi prieigą prie dokumentų valdymo sistemos, ji disponuoja bylomis asmens duomenis ir viskuo kitu“, – sako R. Kazėnienė.
Surandame minimą personalo vadovę. Ji aiškina apie R. Kazėnienės jai keliamą įtampą. Nes oficialiai yra jos viršininkė. Neva ir prie šeimos įmonei, maitinančiai kalinius, naudingų dokumentų neprieina.
„Mano funkcijos nesisieja nei su Ūkio skyriaus veikla, nei su viešaisiais pirkimais, nei su buhalterija, todėl aš prie tų duomenų tikrai neprieinu ir tą atsakingai pareiškiu“, – sako Personalo skyriaus viršininkė Ingrida Kuktienė.
Perkėlė net į kitas pareigas
Direktorius net perkėlė R. Kazėnienę į kitas lygiavertes pareigas ir į kitą pastatą nuo „Niklitos“ savininko žmonos.
„Situacija nėra gera, kad dirba abi vienoje įstaigoje, situacija nėra tipinė, tačiau kiek mano galimybės leidžia aš mėginu tą dalyką kontroliuoti ir suvaldyti“, – sako Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Mindaugas Zaikauskas.
Viešųjų pirkimų tarnyba buvo nustačiusi, kad „Niklita“ buvo pažeidusi viešųjų pirkimų įstatymą, konkurse laimėtojas nustatytas neteisėtai. Bet po to Niklitai toliau tiekti maistą kalėjimams ir laimėti konkursus čia kelias neužkirstas. Įmonė į nepatikimų tiekėjų sąrašą neįraukta. Kauno tardymo izoliatoriuje Niklita laimėjo maitinimo paslaugų pirkimą prieš pora mėnesių.
„Niklita 2018 metais laimėjo 100 konkursų. Nesitikėjau tiek daug čia matyti“, – sako R. Kazėnienė.
Svarstė palikti darbą
Po susitikimo su ministru išėjusi R. Kazėnienė neslepia – svarstė palikti darbą ir trauktis iš Kauno tardymo izoliatoriaus.
„Turbūt trauktis šiandien būtų ne išeitis. Tai reikštų mano šeimos pralaimėjimą, tai reikštų, kad aš pasiduodu“, – sakė R. Kazėnienė.
Dabar jau nori įsikišti Teisingumo ministerija. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius aiškina, kad bandys padėti teismuose su Niklita. Ministerija kreipsis į tesimą su prašymu.
„Rasa patiria psichologinį spaudimą, jai yra sunku, ministerija nepaliks Rasos vienos, ministerija bandys įsitraukti kaip trečioji šalis, kreipsis į teismą su tokiu prašymu. Ji paviešino ministerijai svarbią informaciją“, – sako E. Jankevičius.
Ministaras kalba ir apie betvarkę viešuosiuose kalėjų pirkimuose, kur gali laimėti įmonės kartą ja pažeidusios įstatymus.
„Mes matėme, kad su viešaisiais pirkimais Kalėjimų departamente ir toliau yra betvarkė, plačiau apie tai pirmadienį“, – sako E. Jankevičius.
R. Kazėnienė dar pavasarį paviešino informaciją apie galimus neskaidrius pirkimus, kurių dalį jų buvo laimėjusi „Niklita“. Jos vadovas kartu su tuomet dirbusiu izoliatoriaus Ūkio skyriaus vedėju, atsakingu už viešuosius pirkimus, turėjo ir kitą įmonę – „Vipita“.
Po paviešintos informacijos atsistatydino kalėjimų departamento vadovė, Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas. Dalį pažeidimų patvirtino atlikti auditai, valstybės kontrolė, Viešųjų pirkimų tarnyba, Pati teisingumo ministerija. Prasidėjo kitų kalinimo įstaigų auditai ir tyrimai dėl jų.