„Mes turime informacijos, kad ta valytoja buvo darbe dar prieš rugsėjo pirmąją ir ji kontaktavo su visais darbuotojais mokyklos, su pedagogais“, – BNS penktadienį sakė Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys.
Todėl paaiškėjus, jog darbuotojai nustatytas koronavirusas, buvo sustabdytas ugdymo procesas, visiems mokytojams atlikti tyrimai.
„Šiandien gavome atsakymus visų 14 mokytojų, kad testai yra neigiami, pirmadienį atnaujinsime ugdymo procesą“, – sakė administracijos direktorius.
Pasak jo, šią savaitę pamokos nuotoliniu būdu mokykloje nevyko, o kaip kompensuoti šį laiką nuspręs mokyklos direktorė – tai gali būti daroma atostogų sąskaita, ilginant pamokas ar kitais būdais.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, jog koronavirusas mokyklos darbuotojai nustatytas penktadienį.
„Nuo rugpjūčio 27 dienos moteris jautė simptomus, todėl pati namuose saviizoliavosi ir niekur nevaikščiojo, niekur nėjo, jokioje mokykloje nebuvo“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.
Užsikrėtė Klaipėdoje ir Raseiniuose
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) anksčiau pranešė, kad Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokiniui buvo nustatytas susirgimas COVID-19.
Mokinys pamokose nebuvo. Tačiau vasarą jis stovyklavo su kitais konservatorijos mokiniais, dėl to mokykla ugdymo procesą tęsia mišriu būdu – tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu. Mokykla bendradarbiauja su visuomenės sveikatos specialistais. Dabartiniu epidemiologų vertinimu, mokinys užsikrėtė nuo sergančio šeimos nario. Apie šį atvejį NVSC pranešė rugsėjo 3 d.
Kaip BNS sakė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė, mišrų mokymą gimnazija nusprendė įvesti siekdama apsaugoti vaikus.
„Gavome rekomendaciją, kad blogiau nebus, jeigu mes pasirinksime nuotolinį mišrų (ugdymą-BNS)“, – sakė direktorė.
Mokymo procesas, pasak jos, nesustos: kai kurios pamokos vyks kontaktiniu būdu, klasės į mokyklą atvyks srautais.
Mokykla sveikatos specialistams pateikė sąrašą mokinių, galėjusių turėti artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju, taip pat, kaip buvo nurodyta, dezinfekavo patalpas.
Mokytojai su užsikrėtusiu moksleiviu, pasak direktorės, nekontaktavo, su juo bendrauti galėjo nebent rugpjūčio pabaigoje drauge stovykloje buvę vaikai.
Nustatytas koronavirusas Raseinių Šaltinio progimnazijos penktokei. Atsižvelgus į NVSC nurodymą, visa penktokų klasė dėl turtėto aukštos rizikos sąlyčio yra saviizoliacijoje, jiems ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Progimnazijos aplinka dezinfekuota. Pamokos ir toliau vyksta kontaktiniu būdu.
NVSC gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė spaudos konferencijoje penktadienį sakė, jog iš viso nustatyti 32 asmenys, kurie turėjo kontaktą su šia moksleive: 26 bendraklasiai, mokytojas ir penki šeimos nariai.
„Mokinys rugsėjo 1, 2 (dienomis – BNS) buvo ugdymo įstaigoje ir lankėsi ne tik savo ugdymo gimnazijoje, bet ir meno mokykloje. Dabartiniu metu epidemiologai dirba, renka visus duomenis, kurie turėjo kontaktą ir, aišku, teikia rekomendacijas“ – sakė NVSC atstovė.
Kontaktų bus daug
Paprašyta įvardinti šiandien pavojingiausius židinius, NVSC gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė konstatavo, kad didžiausias dėmesys šiandien skiriamas naujiems susirgimams ugdymo įstaigose.
„Kaip matome, iš šeimų židinių formavimasis persikėlė į įstaigas, taip pat – ir į ugdymo įstaigas.
Kiekvieną dieną yra registruojama po keletą vaikų amžiaus susirgimų, t. y. vaikai iki 18 metų. Iki šiuos dienos koronavirusu sirgo 101 vaikas. Tai, dabar, manau, šie židiniai yra patys aktualiausi, juo labiau yra pati mokslo metų pradžia“, – spaudos konferencijos metu sakė ji.
Epidemiologė pabrėžė, kad dabar didžiausias specialistų dėmesys šiems židiniams ir skirtas.
„Jie kontaktine prasme bus gausūs, kalbant apie paskutinį židinį, kur Raseiniuose susirgo penktokas, šiuo metu yra 32 asmenys, kurie laikomi aukštos rizikos kontaktais, 26 iš jų –moksleiviai, mokytojas ir 5 šeimos nariai.
Kadangi šis asmuo lankėsi dar ir menų mokykloje, tai kontaktinių asmenų skaičius didės, asmenims bus taikoma saviizoliacija, tyrimai ir visos kitos priemonės. Tai aktualiausi ir galimai gali būti gausiausi židiniai yra tie, kurie gali ir vėliau atsirasti ugdymo įstaigose“, – sakė D. Razmuvienė.
Paprašyta pakomentuoti situaciją, kai tėvai dabar plūsta į gydymo įstaigas ir prašo medikų parašyti vaikams rekomendacijas, kad jie galėtų mokytis nuotoliniu būdu, D. Razmuvienė priminė kad yra tam tikras algoritmas, kam priklauso toks mokymas.
„Taip, tėvai šiuo metu yra išsigandę, yra tekę iš ugdymo įstaigų girdėti, kad tiesiog renkami sąrašai tėvų, kurie nori kad jų vaikai mokytųsi nuotoliniu būdu. Tačiau tam turi būti priežastis. Niekas nekalbėjo, kad ugdymo įstaigose nebus židinių, bet nepamirškime, kad kiekvienais metais yra gripo, peršalimo ligų sezonas, kada lygiai taip pat buvo skelbiamos epidemijos, sirgo vaikai ir ta patirtis jau buvo“, – kalbėjo ji.