Mokslininkai ištyrė 38 pacientus epidemijos Kinijoje įkarštyje sausio ir vasario mėnesiais. Apie 16 proc. jų savo sėkloje turėjo koronaviruso pėdsakų, rašoma moksliniame žurnale „JAMA Network Open“, kurį cituoja CNN.
Ketvirtadalis jų buvo ūmioje infekcijos sukeltos ligos stadijoje, o 9 proc. tiriamųjų sveiko, skelbia tyrimo autoriai.
„Mes nustatėme, kad SARS-CoV-2 gali pasitaikyti Covid-19 pacientų spermoje, o taip pat, kad SARS-CoV-2 gali būti aptikta ir jau sveikstančių pacientų sėkloje“, – cituojamas vienas iš tyrimo autorių, Diangengas Li.
„Net jeigu virusas ir negali daugintis vyrų reprodukcinėje sistemoje, jis gali išlikti, galimai dėl išskirtinio sėklidžių imuniteto“, – rašoma tyrime.
Privilegijuotas, arba išskirtinis, imunitetas reiškia, kad imuninė sistema negali pilnai pasiekti tam tikros žmogaus kūno dalies ir išnaikinti viruso sukelėjus.
Tai nėra stebinantis atradimas. Daug virusų gali išlikti reprodukcinėje sistemoje Ebolos ir Zikos virusai taip pat buvo aptinkami spermoje, kartais net praėjus keliems mėnesiams po paciento pasveikimo.
Kol kas nėra tiksliai žinoma, ar virusas tokiu būdu gali būti platinamas kitiems asmenims. Tai, kad virusas aptinkamas sėkloje, nebūtinai reiškia, kad jis gali užkrėsti.