Civilinės bylos, kurioje buvęs Alytaus meras siekia atgauti namą, kurį jam pardavė kontrabandos karaliumi tituluojamo Vilniaus Karaliaus sūnus Edgaras, baigtis negali paveikti baudžiamosios bylos, kurioje pastarasis kaltinamas neteisėtu praturtėjimu.
Taip teigia valstybinį kaltinimą Edgaro Karaliaus byloje palaikantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Jasaitis.
Anot jo, civilinė byla neturėtų kirstis su baudžiamąja: „Kiek žinau, Apeliacinis teismas svarstys buvusio Alytaus mero bei E. Karaliaus skundus. Šiuo metu E. Karaliui yra apribotos teisės į nekilnojamąjį turtą ir jokių išlygų būti negali“.
Civilinė byla dėl namo grąžinimo jau išnagrinėta. Vilniaus apygardos teismas nustatė, kad nutarties priimti negali iki nebus išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje E. Karalius kaltinamas neteisėtu praturtėjimu.
Trečiadienį Vilniaus pirmosios apylinkės teisme turėjo būti nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje advokato padėjėjas Edgaras Karalius kaltinamas neteisėtu praturtėjimu, tačiau neatvykus advokatui bei keliems liudininkams, posėdis atidėtas.
Į posėdį kaip liudytojas iškviestas buvęs Alytaus meras pasipiktinęs teigė skųsiąs Lietuvos teismų sprendimą uždrausti disponuoti pardavimo sutartimi Strasbūro teismui.
Civilinė byla neturi kirstis su baudžiamąją
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Generaline prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad E. Karaliaus daugiau nei septynis milijonus litų vertės turimas turtas galimai negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.
Pareigūnai išsiaiškino, kad E. Karalius turėjo 6 400 000 litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą Svajonių g., Vilniuje, ir už 700 tūkstančių litų buvo įsigijęs sostinės centre esančias negyvenamas patalpas. Nustatyta, kad E. Karalius turėjo ir automobilį „Mercedes Benz C220“, kuris buvo pirktas už 50 tūkstančių litų
Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis E. Karalius pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 150 000 litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie du tūkstančius litų per mėnesį.
Namo nepirko, sumokėjo avansą
Tuo tarpu trečiadienį E. Karalius neigė kaltę ir tikino, jog baudžiamoji byla iškelta dėl šiuo metu jo tėvui mestų kaltinimų dėl kontrabandos: „Kiek žinau, Aukščiausiasis Teismas nutarė, kad bylų nagrinėjimas negali būti stabdomas dėl kitų bylų. Manau, jog šis sprendimas yra neteisėtas, juk namo taip ir nenupirkau, o tik sumokėjau keturių šimtų tūkstančių litų vertės avansą“.
E. Karalius tikino, jog apie tai, iš kur gavo pinigų avansui sumokėti, pasakys teisme, kai bus nagrinėjama baudžiamoji byla dėl jo neteisėto praturtėjimo.
Kontrabandos karaliaus sūnus stebėjosi prokuratūros neveiklumu, mat prokurorai praleido apskundimo terminą, todėl dabar viskas prasidės iš naujo: „Nesuprantu, kaip dirba mūsų teisėsauga. Net neleidžia pasimatyti su tėvu, nes mano, jog mes sutarsim dėl parodymų ir pakenksim tyrimui“.
Tyrimas pakenkė sumokėti
Teisėsaugininkų pradėtas ikiteisminis tyrimas E. Karaliui sutrukdė sumokėti visus pinigus Daugėloms už prabangų žemės sklypą ir namą sostinės Svajonių gatvėje. Teisme jis sutiko atiduoti namą, kurį buvęs Alytaus meras Česlovas Daugėla ir jo žmona Virginija pardavė prieš dvejus metus už beveik 6,5 mln. litų.
Anot Č. Daugėlos, nekilnojamojo turto sandorį sudaręs E. Karalius Alytaus politikui sumokėjo 400 tūkstančių litų avansą, likusius pinigus turėjo perduoti vėliau.
Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, neperdavė, o sklypą ir namą pardavęs Č. Daugėla „Nordea" bankui kas mėnesį mokėjo ne tik kreditą, bet ir sumokėjo beveik 400 tūkstančių litų palūkanų.
Pradėjus nagrinėti bylą abi šalys nusprendė sudaryti taikos sutartį – namas ir sklypas grąžinamas Daugėloms, E. Karalius taip pat sumoka daugiau kaip 365 tūkstančių Litų palūkanų bei netenka sandorio sudarymo metu sumokėto 400 tūkstančių litų avanso.
Patvirtinti taikos sutartį teismo prašė ir E. Karalius, mat šiuo metu užšaldytos visos jo banko sąskaitos.