Už tokias Smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymo pataisas balsavo 120 Seimo narių, vienas susilaikė. Jomis į smurtinių nusikaltimų sąrašą įtraukti tyčiniai nesunkūs smurtinio pobūdžio nusikaltimai.
Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako, kad dėl tyčinių nesunkių smurtinių nusikaltimų nukentėjusiems žmonėms suteikus teisę į kompensaciją užtikrintos visų patyrusiųjų smurtą teisės dėl žalos atlyginimo.
Kaip pranešė Teisingumo ministerija, pataisos leis visiems nukentėjusiems žmonėms pretenduoti į žalos kompensavimą iš Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo programos lėšų, jei jie atitiks kitus įstatyme nustatytus kriterijus.
Statistiniai duomenys rodo, jog Lietuvoje vidutiniškai per metus užregistruojama apie 11 tūkst. nesunkių nusikaltimų – fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir viešosios tvarkos pažeidimo atvejų.
Seimas taip pat nustatė, kad visiems prokuroro ar teismo nukentėjusiais pripažintiems asmenims būtų sudarytos vienodos galimybės kreiptis dėl kompensacijos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Šiuo metu dalis asmenų, pavyzdžiui, nužudyto asmens broliai, seserys ir kiti artimi giminaičiai dėl pernelyg siauro įstatymo apibrėžimo neturi teisės į žalos kompensavimą, nepaisant to, kad baudžiamajame procese yra pripažinti nukentėjusiaisiais dėl savo artimojo nužudymo.
E. Dobrowolskos teigimu, visų nukentėjusiųjų nuo smurtinių nusikaltimų teisės privalo būti grindžiamos konstituciniu lygiateisiškumo principu ir atitikti Baudžiamojo bei Baudžiamojo proceso kodeksų nuostatas.
Teisingumo ministerija Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo programos lėšas regreso tvarka išieško iš nusikaltimus padariusių asmenų. Pastaraisiais metais iš šios programos lėšų per metus vidutiniškai kompensacijoms skiriama virš 350 tūkst. eurų.