• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos jūrų uosto vadovo konkursą laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) gamybos direktorius Algis Latakas, uoste išdirbęs beveik du dešimtmečius.

Klaipėdos jūrų uosto vadovo konkursą laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) gamybos direktorius Algis Latakas, uoste išdirbęs beveik du dešimtmečius.

REKLAMA

Tai BNS patvirtino pats A. Latakas, apie tai pranešė ir Susisiekimo ministerija.

Verslo konsultavimo bendrovėje „Averditum“ šiuo metu dirbantis A. Latakas nurungė 12 kitų pretendentų, įskaitant ir laikiną uosto vadovą, jo infrastruktūros direktorių Vidmantą Paukštę. 

Į uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas A. Latakas turėtų būti paskirtas po to, kai jo kandidatūrą patikrins teisėsauga. 

A. Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename „valstiečių“ sąraše prieš metus vykusiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, tačiau A. Latakas nebuvo išrinktas. Jis BNS praėjusią savaitę teigė nesantis A. Vaitkaus draugas, tačiau jie pažįstami, jis taip pat sakė nesantis „valstiečių“ partijos narys.   

REKLAMA
REKLAMA

Tiek A. Latakas, tiek A. Vaitkus patys parėmė „valstiečių“ partiją rinkimuose – pimasis kovo 20 dieną  pervedė 3 tūkst. eurų, antrasis – sausio pabaigoje ir kovo pradžioje – iš viso 17,65 tūkst. eurų  

REKLAMA

Pernai kovą A. Vaitkus buvo atleistas, tuometiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui  suabejojus, ar su „valstiečiais“ kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.

„Valstiečių“ rinkimų kampanijai pernai 17,6 tūkst. eurų paaukojo Birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė, 17,6 tūkst. eurų – šio terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei 18,7 tūkst. eurų „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.  

REKLAMA
REKLAMA

A. Latakas prieš savaitę BNS sakė turintis uosto vadovui būtinos patirties, nes jame dirbo apie 18 metų.

„Visi tie darbai uoste, ko gero, yra žinomi, per tiek metų praėjau daug pareigybių – nuo terminalo viršininko, skyriaus viršininko, su uostu visi klausimai daugmaž aiškūs – kas ten vyksta, kas ten važiuoja, kas kraunama, kodėl, visi tie dalykai aiškūs“, – BNS sakė „Averditum“ dirbantis A. Latakas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienintelis „Averditum“ akcininkas ir vadovas yra buvęs „Achemos grupės“ prezidentas ir ilgametis  viceprezidentas Arūnas Laurinaitis. Jis 2011 metų spalį buvo paskirtas, bet 2013 metų sausį atleistas iš koncerno vadovo posto, kurį užėmė iš karto po pagrindinio akcininko Bronislovo Lubio mirties. 

„Achemos grupė“ valdo didžiausią uosto krovos bendrovę „Klasco“, iš kurios prieš kelerius metus A. Latakas, BNS žiniomis, buvo atleistas.     

REKLAMA

Nuolatinio vadovo uostas neturi jau metus, kai pernai kovo pabaigoje buvo atleistas A. Vaitkus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), o vėliau ir teismas nutarė, kad A. Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką. Teismo teigimu, uosto verslininkų, jį parėmusių per miesto tarybos ir mero rinkimus, valdomos įmonės užima reikšmingą uosto krovos dalį, o pats A. Vaitkus turėjo priimti su jomis susijusius sprendimus.

Pastarasis tikino, kad buvo atleistas dėl politinių motyvų, bet jo skundai teismams buvo atmesti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų