Klaipėdos miesto tarybos Strateginės plėtros komitetas pradėjo svarstyti galimybes, kaip būtų galima įkvėpti gyvybės merdėjančiam senamiesčiui. Vasarą planuojamas "blusų turgus" būtų viena iš galimybių.
Pirmąjį žingsnį senamiesčio atgaivinimo link ketinama žengti pasitelkiant viešąsias įstaigas, kurių senamiestyje veikia tikrai nemažai.
Komiteto pirmininko Rimanto Cibausko teigimu, senamiestyje įsikūrę muziejai, teatrai, Klaipėdos etnokultūros centras, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra ir kitos įstaigos yra nusiteikusios geranoriškai ir daro nemažai, tačiau trūksta koordinavimo.
Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad kultūros įstaigos "viską daro viduje, o iš išorės nematyti".
"Jei pritrauktume dar senamiesčio verslininkus - jų energiją ir pinigus..." - vylėsi R. Cibauskas.
Jo teigimu, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra mato dvi senamiesčio atgaivinimo kryptis: ilgalaikę, kurios pagrindas - projektai, remiami Europos Sąjungos, ir tokią, kurios rezultatai būtų matomi ne po kelerių metų, o dabar. Vienas iš greitojo gaivinimo variantų kaip tik ir būtų planuojamasis "blusų turgus", kurį rengti yra pareiškusi norą viena uostamiesčio renginių organizavimo įmonė.
"Blusų turgaus" idėjai ir organizatorių prašymui juos bei prekybininkus atleisti nuo miesto rinkliavos trečiadienį posėdžiavęs Strateginės plėtros komitetas buvo linkęs pritarti, tačiau Savivaldybės administracijos juristai dar turės išnagrinėti teisines galimybes.
Savo pagalbą - sąlygas prekiauti ir patarimus - organizatoriams pasiūlė ir SĮ Senojo turgaus direktorė Ramutė Kubilienė, tačiau organizatorių vizijoje "blusų turgus" yra ne senajame turguje, o Aukštosios gatvės atkarpoje nuo Parodų rūmų iki Senojo pašto.
Idėjų, kurias įgyvendinus viešosios erdvės imtų šurmuliuoti, esama ir daugiau - Muzikinis teatras galėtų Jono kalnelyje penktadieniais rengti aukšto lygio koncertus, jeigu tik būtų scena ir aparatūra, spektaklius senamiestyje netgi be jokio atlygio mielai rodytų "Aušros" teatras.
Giedrė NORVILAITĖ