„Apie 2 val. nakties į žiedinę Taikos pr. ir Baltijos pr. sankryžą įvažiavo automobilis „Volkswagen Passat“. Paaiškėjo, jog automobilį vairavo neblaivus Moldavijos pilietis, vyriškis į alkoholio matuoklį pūstelėjo daugiau nei pusantros promilės alkoholio“, – sakė Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė.
Automobilis vertėsi ir yra taip apdaužytas, kad sunku suprasti, kaip vairuotojas ir jo keleivis liko gyvi. „Nors automobilis buvo gana stipriai apgadintas, vis dėlto vairuotojas dar bandė pasišalinti iš įvykio vietos, tačiau buvo sulaikytas ir naktį praleido Klaipėdos areštinėje“, – sakė policijos atstovė.
23-ejų moldavas teisės vairuoti net neturi. Beje, 30-metis jo keleivis buvo dar girtesnis – jis įpūtė daugiau nei dvi promiles. Abiem vyrams ligoninėje diagnozuoti galvos sumušimai. Tačiau jiems pasisekė – gaudyklėje yra buvusių ir mirtinų avarijų. O štai taip ši žiedinė sankryža atrodo dieną: matyti po avarijos likusios vėžės, kur lėkė „Passatas“. Laimė, naktimis čia beveik nevaikšto pėsčiųjų, o einantys dieną tikina, kad jaučiasi nesaugiai.
Kelių policijos viršininkas pastebi naują ir labai blogą tendenciją: uostamiestyje ir kitur Lietuvoje vis dažniau įkliūva girti Ukrainos, Moldavijos, Baltarusijos piliečiai.
„Neblaivumas iš tikrųjų labai stebina, tai yra virš pusantros promilės, kada pradedam baudžiamąjį persekiojimą“, – sakė Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika.
Pigesnė nei lietuviai darbo jėga – ukrainiečiai, moldavai, baltarusiai dirba statybose, vairuoja vilkikus, moterys pluša viešbučiuose kambarinėmis. Dažniausiai jų kontraktai trunka kelis mėnesius, tad per išeigines darbininkai geria. Nusiperka automobilius po kelis šimtus eurų ir rieda į gatves.
„Ukrainos vairuotojas, vairuodamas transporto priemonę, tiesiog nesuvaldė transporto priemonės, atsitrenkė į šviesoforą, nugriovė jį, na, ir taip bandė pasišalinti iš įvykio vietos, be abejo, mūsų ekipažas privažiavęs nustatė, kad tas pilietis yra neblaivus“, – sakė M. Džermeika.
Dar vienas 23-ejų ukrainietis savaitgalį pripūtė daugiau nei pusantros promilės. Jeigu užsieniečiai Lietuvoje pasilieka ilgiau nei tris mėnesius, jiems būtina pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, bet būnant, tarkim, mėnesį, jų teisės galioja, žinoma, po tokių pasivažinėjimų girtiems dažnas tą teisę praranda – atsakomybė laukia tokia pati kaip ir vairuojančių lietuvių.