• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atskleidė nusikalstamas veikas, susijusias su šaunamųjų ginklų neteisėta apyvarta. Ginkluotas įtariamasis sulaikytas, bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities VPK KPONTV pareigūnais.

 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atskleidė nusikalstamas veikas, susijusias su šaunamųjų ginklų neteisėta apyvarta. Ginkluotas įtariamasis sulaikytas, bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities VPK KPONTV pareigūnais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2015 m. sausio mėn. į Klaipėdos miesto antrąjį policijos komisariatą kreipėsi 1982 metais gimęs klaipėdietis, kuris pranešė apie dviejų jo vardu užregistruotų revolverių vagystę iš buto. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šaunamųjų ginklų pagrobimo, kurį atliko KPONTV.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad pareiškėjas melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir davė žinomai melagingus parodymus. Paaiškėjo ir tikrieji ginklų savininko nusikalstamo nesąžiningumo motyvai.

2014 m. gruodžio mėn. iš jūros grįžęs klaipėdietis buvo įtartas smurtavimu prieš savo sugyventinę, dėl ko jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo skyriaus pareigūnai įpareigojo įtariamąjį perduoti policijai teisėtai turėtus ginklus, kurių, kaip paaiškėjo, jis tuo metu jau nebeturėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl šaunamųjų ginklų laikymo taisyklių pažeidimo, kas sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti. Siekdamas išvengti atsakomybės, ginklų savininkas ir pranešė apie jų neva įvykdytą vagystę.

Beje, žinomai melagingus parodymus ikiteisminio tyrimo metu davė ir įtariamojo sugyventinė, dėl smurto prieš kurią teisėsaugininkai ir pradėjo ikiteisminį tyrimą bei kitas privalomas teisines procedūras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugyventiniai buvo sulaikyti ir uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Tyrėjai paneigė įtariamųjų iš anksto sugalvotą melagingą ginklų vagystės istoriją. Nustatyta, kad vieną revolverį įtariamasis įsigijo savo vardu paprašytas pažįstamo, kuriam ginklą ir atidavė.

REKLAMA

Šis neva 2014 m. pagrobtas ginklas atsidūrė pareigūnų rankose po to, kai Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai šturmavo vieno narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu bei kitų nusikaltimų padarymu įtarto asmens vasarnamį. Teisėsaugininkams pasidavęs ir 2013 m. laisvės atėmimo bausme nuteistas Klaipėdos rajono gyventojas buvo panaikinęs revolverio identifikacinį numerį ir 2012 m. liepos mėn. spėjo panaudoti ginklą viename uostamiesčio bare, kai, būdamas neblaivus, paleido šūvius į apsaugos tarnybos darbuotoją.

REKLAMA

Taip pat paaiškėjo ir antrojo revolverio dingimo aplinkybės. Jis iš tiesų buvo pavogtas. Jo pagrobimu įtartas klaipėdietės draugas, kuris buvo atvykęs pasisvečiuoti pas ją tuo metu, kai jos sugyventinis dirbo jūroje.

Pirmadienį (2015-04-13) popiet šaunamojo ginklo pagrobimu įtariamą 1984 metais gimusį Vilniaus rajono gyventoją sulaikė Vilniaus apskrities VPK KPONTV tyrėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8 kartus už viešosios tvarkos pažeidimus, turto sunaikinimą, plėšimus, neteisėtą laisvės atėmimą, savavaldžiavimą bei kitus nusikaltimus teistas, be to, už administracinius tesės pažeidimus 30 parų arešto nubaustas bei ieškotas asmuo pasipriešino pareigūnams.

Kratos jo gyvenamojoje vietoje metu policijos pareigūnai aptiko klaipėdiečio revolverį su panaikintu identifikaciniu numeriu, įtariama, 2015 m. vasario mėn. Vilniuje pavogtą motociklą „Kawasaki“, 470 pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais bei užtaisytą, įtariama, kovinį prancūzų gamybos pistoletą su panaikintu numeriu.

REKLAMA

Sulaikytasis buvo perduotas uostamiesčio pareigūnams. Jam pareikšti pirminiai įtarimai dėl šaunamojo ginklo pagrobimo ir paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Policijos pareigūnai tikrina versiją dėl jo prisidėjimo prie kitų įvykdytų nusikaltimų.

REKLAMA

Klaipėdiečiams sugyventiniams pareikšti įtarimai dėl melagingų parodymų davimo ir paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimą numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už melagingų parodymų davimą numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Už šaunamojo ginklo pagrobimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų