Būdavo tik suaugusiems
Šalyje yra keletas įstaigų, kur tokia paslauga teikiama suaugusiesiems su negalia, tačiau kad tėvai turėtų kur saugiai palikti neįgalius vaikus – nėra. Tad Giruliuose laukiami ne tik klaipėdiečiai, o ir visos Lietuvos vaikai. Dabar tėvai su neįgaliu vaiku arba patys būna kiaurą parą, arba samdo specialistus. Tačiau ne taip lengva rasti, kas sutiktų prižiūrėti neįgalų vaiką.
Ne veltui paslauga pavadinta „Atokvėpiu“. Neįgalų vaiką auginantys tėvai dažniausiai savo gyvenimo nebegyvena ir saviems poreikiams laiko nebelieka.
Įvairūs specialistai
Su vaikais dirba socialiniai darbuotojai, slaugytojai, psichologai, logopedai, kineziterapeutai, ergoterapeutai. Tad mažyliai ne tik praleidžia dienas, o ir piešia, muzikuoja. Neįgaliųjų kasdienybė – kur kas skurdesnė: dažniausiai namų sienos ir tie patys veidai.
Neįgalūs vaikai gauna pašalpas, tad iš jų ir atskaitoma už paslaugą, para įkainota beveik 28 eurais, tėvams primokėti tenka apie 10 eurų. Vienu metu sutrikusio vystymosi kūdikių namuose galima priimti 8 neįgalius vaikus.
Darbuotojai sako stebintys, kad artimieji išties atsipalaiduoja. Neįgalų anūką auginusi močiutė jį palikusi priežiūrai, iš pradžiųskambindavo penkis kartus per dieną besirūpindama, vėliau nurimo. Kūdikių namuose – ne tik gausus būrys specialistų, o ir įvairiausi lavinamieji žaislai, lovelės, medicininė įranga. Šiuo metu vien Klaipėdoje šeimose auga 600 neįgalių vaikų.